Matematikle Başarıyı Yakalamak

George Shaffner

Kitap Açıklaması

Geleneksel matematiği unutun. Değişik işlemler, sayı teorisi, geometri ve herhangi bir ileri matematik konusu bize yardımcı olmayacaktır: Çünkü matematiğin herşeyi dört ana elementten oluşmuştur. Bu dört basit aracın akıllıca kullanılmasıyla çözülemeyecek sorun yoktur.

Yirmisekiz yıllık gözlemciliğim, sekiz yıllık matematik ve istatistik eğitimim sonucu insanların matematikten neden hoşlanmadıklarını daha iyi anladım. Çünkü insanlar matematiği hep öğretildiği gibi düşünüyorlardı: çok sayıda işlem, çok sayıda sembol, çok fazla karmaşa, çok fazla ispat ve uzun süren dersler. Bu yüzden "Matematikle Basarıyı Yakalamak" adlı eserimin konusu oluşmuş oldu. Gerçek hayat hikayelerinden örnekler, bilinen kelime ve sayıları kullanmak, olayları basit ve kısa tutmak ve denklemleri içlerindeki bilinmeyenle çözmek gibi konular üzerinde durdum.

Bu kitapta matematiğin yardımıyla, hayatın gerçeklerinin anlaşılmasını sağlamak hedef alınmıştır.

George Shaffner bilgisayar sanayisinde yirmi yıl çalışmış ve bu sürenin son yıllarında üç büyük uluslararası bilgisayar firmalarında CEO ve COO (genel müdür ve üst düzey yönetici) olarak görev yapmıştır. Matematiği çok seven üç çocuğun babasıdır.12,04 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758447084
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 333
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.