Medya ve Modernlik

Mukadder Çakır

Kitap Açıklaması

İçerik olarak medya ve toplum, iletişim ve toplum ya da medya sosyolojisi ve iletişim sosyolojisi konularına denk düşen Medya ve Modernlik adlı bu kitaptaki yazılar interdisipliner bir özelliğe sahip olan iletişim bilimleri alanında yazılmışlardır. Geleneksel ya da yeni medyanın modernite ile olan organik ve çok yönlü ilgisini işleyen makaleler esnek kapitalizm sürecinde insanın esnekleşen kişiliği, bir iletişim sorunu olarak artan yalnızlıklar ve yitirilen uzlet, gelişen iletişim teknolojileri ve iletişimsizlik, küresel kitle kültürü, televizyon izleyiciliği, reklam ve obezite bağı, küresel çocuk medyasında Sünger Bob, internet haberlerinde kaçak göçmenler, modernitenin ve medyanın şiddeti, Odysseus ve modern birey, Nietzsche'nin olumlamacılığı ve sanat tutkusu, popüler kültür ve gösteri konularını içermekte, Sunuş yazısında ise medya ve modernite arasındaki bağ ile yeni medyaya bakıştaki sorunsal değerlendirilmektedir.

Modernlik ya da Modernite kapitalizmin eski ve yeni koşullarında hep sürekli değişimi, hızlılığı, yıkıp yapmayı kendine şiar edindiği için Medya (yeni medya da) ve medyanın ulaştığı diğer tüm alanlar da aynı atmosferden benzer şekilde etkilenmişlerdir. Bu nedenle medyayı moderniteden kopuk incelememek gerekmektedir. Böyle bir tarihsel iz sürme bizleri insanın uzak geçmişine dek geri götürür. Bu geçmiş, ekonomi politik yapıların, toplumsal kültürün ve bunların uyumlu ya da eleştirel bir yansıması olan bireyin de tarihidir.

Yalnızlık bile toplumsal bir sorun olarak, ancak böyle bir tarih-toplum bağlamı içinde değerlendirilebilir ve günümüzün küresel çağında bu karşılıklı etkileşimlerin ve çok yönlü bağların ne denli güçlü olduğu daha net ortaya çıkar. Bu kitaptaki yazılar, bütün bu bağları ve ilgileri yakalayıp yorumlama perspektifi ile yazılmış akademik nitelikli yazılardır.Mukadder Çakır Kitapları

29,00 ₺ %28
20,88 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055391645
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 344
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 290
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.