Mehmet’in Gezegeni Gemileri Yaktım

Gezegen Mehmet

Kitap Açıklaması

Dünyaya gelir gelmez, anne ve babasının kısa sürede ayrılmasıyla kendisini kimin sahipleneceği belli olmayan bir bebek, Mehmet...

Fırtınalı çocukluk yılları İstanbul - Gaziantep arası gitgellerle geçti. Bir babasının yanında.
Bir babannesinin...
İlkokulu güçlükle bitirdi.
Okuyamadı.
Marangozluk yaptı.
Bir gün, bir taşra radyosunun kapısından içeri adım attığında, "Gezegen Mehmet" olacağının farkında değildi. Kral FM'de zirveye ulaştı, Kral'ı zirveye taşıdı.

Bir zamanlar siyasi yasaklı oan Recep Tayyip Erdoğan'a destek mahiyetindeki yayınları ülke çapında ses getirdi. Her türlü imkansızlığa rağmen hayatını bir başarı öyküsüne dönüştürdü.

Gezegen Mehmet, hayatının sırlarını bu kitaba döktü. "Mehmet'in Gezegeni", onun hakkında bilinmeyen her şeye cevap veriyor.

"Gezegen Türkiye'de radyoculukta çığır açmış biridir. Reytinglerde Türkiye'nin en çok dinlenen radyocusudur. Birçok sanatçıyı şöhrete kavuşturmuştur, marka yapmıştır... Özel radyolardan önce TRT radyosu döneminde Orhan Boran gibi ustalardan söz edilir. Eminim ki ilerde, özel radyoların açılmasyla birlikte bahsedilecek ustalardan en önemlisi Gezegen Mehmet olacaktır.

Gezegen öyle bir adam ki, radyodan askerlere içtima yaptırır, taksicilere korna çaldırır, atölyelerdeki makine seslerini canlı yayındaKitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055927080
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 232
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Elif Çakır
Ağırlık: 241
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.