Kitap Açıklaması

Çağdaş Bulgar yazın, yayımcılık ve kültür ortamında ender rastlanan bir örnek olarak değerlendirilen Bojana Apostolova, 1945 yılında Filibe'de dünyaya geldi. Yüksek öğrenimini Veliko Tırnovo Aziz Kiril ile Aziz Metodiy Üniversitesi Bulgar Filolojisi Bölümünde tamamladı.

İlk şiir derlemesi Kor Üstünde Yürüyen Kadın Yazgısı başlığı altında 1978'de yayımlanan B. Apostolova'nın yapıtları İngilizce, Rusça, Macarca, Sırpça, Çekçe, Yunanca, Portekizce olarak çeşitli dergi ve gazetelerde şiir severlerin beğenisine sunuldu. Birçok şiir ödülünden sonra Mesai İncili başlıklı özyaşamöyküsel romanı, 1998 yılında Ulusal Yazın Ödülü'nü almıştır. B. Apostolova'nın on şiir kitabı ve üç romanının yanı sıra üç adet de çocuk kitabı bulunmaktadır.

Yaratıcılığın bir çeşit ruh sağaltımı olduğunu kabul ederek sahibi olduğu yayınevinde Manevi Kapılar başlığı altında kapsamlı çeviri projesini yürütür, Bulgar ve Türk yazınları arasındaki köprüleri arttırmayı amaçlamaktadır.

Yaratıcı halen, 1992'de kurduğu yayın ve basımevi, baskı stüdyosu ve kitap borsası içeren Janet 45 Yayın ve Basımevi'nin yöneticiliğini yapmaktadır.Bojana Apostolova Kitapları

11,94 ₺ %30
8,36 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054600359
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.