Meslek Yüksek Okulları İçin İşletmeciliğin Temel Bilgileri

Ali Akdemir

Kitap Açıklaması

Türk yükseköğretim sisteminin baskın basamakları arasında yer almaktadır. Meslek Yüksekokulları, Toplam 6 milyon öğrencinin 2 milyonu MYO'larda eğitim almaktadırlar. İş dünyasının, sanayicilerin yıllardır aradığı nitelikli insan kaynaklarının çoğu MYO'lardan mezun olmaktadır.

Başlangıçta ilk basamak yöneticilik-liderlik yapan iş bilgisi yüksek MYO mezunlarının dikey yükselme olanakları yüksektir. Teknisyen, ustabaşı, tekniker, muhasebe uzmanı gibi ilk basamak yöneticilerin ünvanlarını alan veyahut da bu düzeydeki çalışanlara yöneticilikle başlayan MYO mezunları, zaman içerisinde dikey olarak ilerleyebilmekte, şef, müdün, muhasebe sorumlusu gibi yönetsel ünvanları da alabilmektedirler. Ayrıca eğitimde de dikey olarak yükselmek olanaklıdır. Yıllardır, dikey geçiş sınavlarıyla 4 yıllık eğitim basamağına geçiş mümkündür. Yine, iş dünyasındayken Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bölümleriyle 4 yıllak programları tamamlamak olanaklıdır. Bütün bunlar , MYO'ların hem yükseköğretim sisteminde, hem de iş dünyasında anlamlı bir yere sahip olduğunu göstermektedir.

Başlangıçta mütevazı bir eğitim, mütevazı bir kariyer olarak algılanan önlisans eğitimi, iş bilgisi ile donatılmış mezunlarının ileri düzeyde kariyer yapmalarını olanaklı kılmaktadır. Kendine güvenen MYO mezunu, iş aramak yerine iş de kurabilmektedir. Meslek bilgisi yüksek, iş yapma becerisi yüksek ve yanı sıra analitik ve ifade etme yeteneği gelişmiş MYO mezunlarını parlak kariyer olanakları beklemektedir. Yeter ki, durum tespiti yaparak uzun vadeli vizyon belirlenmiş olsun...

Bu kitabın temel amacı, MYO öğrencilerine hem nitelikli işgücü olmaları için, hem de parlak kariyer ve yöneticilik için motivasyon ve vizyon sunmaktır.

Ali Akdemir Kitapları
25,00 ₺ %10
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055100148
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 318
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 482
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.