Metis Ajanda 2019: İnsan Nedir ki?

Müge Gürsoy Sökmen, Özde Duygu Gürkan
4 kişi
Kidega'nın Metis Ajanda 2019: İnsan Nedir ki? Kitap Yorumu

Her yıl farklı temada yayımlanan Metis Ajanda'nın bu yıl ki teması "İnsan Nedir ki?". Tespitleri, alıntıları ve tasarımlarıyla okuyucunun kalbinde ayrı bir yeri olan Metis Ajanda 2019 yılı versiyonu ile sevenlerini bekliyor. 

Kitap Açıklaması

İnsan nedir ki? Gönlümüze sorarsanız kâinatın merkezi, verilere bakarsanız zerredeki bir zerre. Veya “korkulardan, zaaflardan, arzulardan, özlemlerden örülü bir hafıza ve kandan, etten, kemikten oluşan kırılgan bir vücut.” Kuşkusuz herkes kendi hayatının süperstarı, başkahramanı; herkes kendinden önce gelenlerin sır tutucusu, kendinden sonrakilerin besleyici toprağı. Kâinat çevremizde dönüyor zannedip kibre kapılmadan, ama bu devranda yaşıyor olmanın sorumluluğunu da unutmadan bir insan varlığı mümkün olabilir mi?

“Ölümden önce bir hayat vardır,” diyerek düştük insanın peşine, yıldız tozundan dinozor yumurtasından bakteri ve mineralden yapılma o korkak cesur şefkatli ve zalim mahlûkla geldik yüz yüze... Halimiz ürkütücü olduğu kadar binbir vaatle de dolu göründü bize ─ madem “insan umutsuzluktan umut üreterek” gelmiş bugüne, o halde inadınızın merakınızın sebatınızın arayışınızın ihtimallerinizin bol olduğu güzel bir yıl diliyoruz size!

─ Metis Yayınları

Müge Gürsoy Sökmen Kitapları
6,00 ₺ %15
5,10 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053161462
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım:
Ebat: 10,5x15 cm
Ağırlık: 224
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Yağız Yetkiner (21.12.2018)

    Gençlerin hobi olarak okuyacakları en iyi kitaplardan biri diyebilirim. Hem akıcı hem de öğretici bir eser.

  • Ümran Okur (07.12.2018)

    Bu yıl ki teması İnsan Nedir ki? olan Metis Ajanda okumayanlar varsa mutlaka okumalarını tavsiye ederim.