Metis Ajanda 2019: İnsan Nedir ki?

Müge Gürsoy Sökmen, Özde Duygu Gürkan
Metis Yayınları
1 kişi
Kidega'nın Metis Ajanda 2019: İnsan Nedir ki? Kitap Yorumu

Her yıl farklı temada yayımlanan Metis Ajanda'nın bu yıl ki teması "İnsan Nedir ki?". Tespitleri, alıntıları ve tasarımlarıyla okuyucunun kalbinde ayrı bir yeri olan Metis Ajanda 2019 yılı versiyonu ile sevenlerini bekliyor. 

İnsan nedir ki? Gönlümüze sorarsanız kâinatın merkezi, verilere bakarsanız zerredeki bir zerre. Veya “korkulardan, zaaflardan, arzulardan, özlemlerden örülü bir hafıza ve kandan, etten, kemikten oluşan kırılgan bir vücut.” Kuşkusuz herkes kendi hayatının süperstarı, başkahramanı; herkes kendinden önce gelenlerin sır tutucusu, kendinden sonrakilerin besleyici toprağı. Kâinat çevremizde dönüyor zannedip kibre kapılmadan, ama bu devranda yaşıyor olmanın sorumluluğunu da unutmadan bir insan varlığı mümkün olabilir mi?

“Ölümden önce bir hayat vardır,” diyerek düştük insanın peşine, yıldız tozundan dinozor yumurtasından bakteri ve mineralden yapılma o korkak cesur şefkatli ve zalim mahlûkla geldik yüz yüze... Halimiz ürkütücü olduğu kadar binbir vaatle de dolu göründü bize ─ madem “insan umutsuzluktan umut üreterek” gelmiş bugüne, o halde inadınızın merakınızın sebatınızın arayışınızın ihtimallerinizin bol olduğu güzel bir yıl diliyoruz size!

─ Metis Yayınları

Müge Gürsoy Sökmen Kitapları
6,00 ₺ %30
4,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Hobi
ISBN: 9786053161462
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım: Kasım 2018
Müge Gürsoy Sökmen

Müge Gürsoy Sökmen Hakkında

Müge Gürsoy Sökmen editör, çevirmen ve Metis Yayınlarının kurucu ortağıdır. Metis Çeviri ve Defter Dergilerinde yayın kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.Sivil bir girişim olan Irak Dünya Mahkemes...

Metis Ajanda 2019: İnsan Nedir ki? Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ümran Okur (07.12.2018)

    Bu yıl ki teması İnsan Nedir ki? olan Metis Ajanda okumayanlar varsa mutlaka okumalarını tavsiye ederim.