Kitap Açıklaması

Mevakıf, nam u nan iddiasından uzak bir arif olan Nifferi'nin hikemî ifadelerinden oluşuyor. Nifferî, bir miktar girift üslûbu ve duruşuyla sülûkun dikenli yollarında yürüyen yolcuların vecdine dair ipuçları sunuyor. Ne ki bunu bir öğretici edâsıyla değil sırrına şerhlerle erişilebilecek fısıltılar yoluyla gerçekleştiriyor.

Nifferi'nin çeşitli duraklardan (mevkıf) oluşan Mevakıf isimli bu eseri, fenadan bekaya geçişteki kalbi dönüşümün bir aracı olan vakfe yanında içe bakış imkânı sağlayan matla', huzur için geçilmesi gerekli gaybet gibi nice tasavvufî ıstılahlara farklı açılardan bakabilmeyi mümkün kılmakta.

Çölün enginliğini hatırlatırcasına zihin cidarını zorlasalar da sülûkün gayesini daima vurgulayan mevkıflar, dünya sürgününün kavuruculuğunda birer su kırbası gibi saliklerin kalplerini serinletici bir işlevi de barındırmakta.

Şarihi Tilimsani'nin şerhleriyle daha net bir biçimde gönül dünyamızda konumlandırılabilecek mevkıfların, çağın keşmekeşinden çıkış yolları arayanlara bir nebze de olsa yol azığı sağlaması ümidiyle.48,00 ₺ %25
36,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059268820
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 344
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Nurullah Koltaş
Ağırlık: 344
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.