Mewluda Mela Huseyne Bateyi

Metne Rexneyi u Lekolin

Ziwer İlhan

Kitap Açıklaması

Edebiyata kurd a klasik, li medrese, mizgeft u di nav tariqatan de şin hatiye u bandora xwe li ser gele kurd kiriye. Mewlud, bi şikle mesnewiyan te nivisandin u mijara we çebun, zarokati u pesndana cenabe Muhammed pexember e. Di nav kurdan de, kevneşopiya nivisin u xwendina mewlude, bi Melaye Bateyi dest pe kiriye. Mewluda Mela Huseyne Bateyi di nav kevneşopiyen me de ciheki giring digire. Qasi giringiya xwe lekolinek giring ji heq dikir.
Zîwer İlhan di ve xebate de derheqe 23 nusxeyen mewluda Bateyi de agahi dide u 14an ji wan berawird dike. Nusxe, beş bi beş, xane bi xane, herf bi herf hatine xwendin u berawirdkirin. Di jerenotan de çewti, kemani, zedeyi cudati hatine nişandan. Herweha peyven ku xweş nayen xwendin u tu wateya wan nine di çarçoveya restorasyona metne de hatine serastkirin.

Giringiya ve xebate ji ve te ku heta niha tu kesi ev qas nusxe u çap berawird nekirine, ferhengeke Mewlude evqasi berfireh amade nekiriye. Mebesta ve xebate berawirdkirina nusxeyen mewluda Melaye Bateyi, serastkirina çewtiyen peyvan u li gori ve ji nivisina bi tîpen latini metneke tekuz e. Ji ber ku metne resen ne di deste me de ye, ev kar pewist e weke “Restorasyona Metne” be qebulkirin.

18,00 ₺ %28
12,96 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059082587
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Ebat: 215x135 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.