Meyra

Bir Bosna Hikayesi

Sinan Akyüz
3 kişi

Kitap Açıklaması

"Son günlerde," diye konuşmasını sürdürdü Meyra, "bir duygu her karanlık çöküşünde gelip yakama yapışıyor. Onu yenmek için bir şeyler yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Bazen korkum ve üzüntüm birbirine karışıyor. Sabrım, bütün korkularım, belirsizliklerim ve acılarım… Hepsi sanki bu duyguda bir araya gelmiş gibi. İşte o zaman aklıma sen geliyorsun, seni düşünüyorum. Özellikle de akşamın o ilk saatlerinde..."

Meyra: Bir Bosna Hikâyesi, Avrupa'nın orta yerinde, bütün dünyanın gözlerinin önünde gerçekleşen 20. yüzyılın en büyük trajedisine, Bosnalı Müslümanların soykırımına odaklanıyor. 

Tamamen gerçeklere dayanan kişisel hikâyelerden, acılardan yola çıkan Sinan Akyüz, sadece siyasi meseleleri etkili bir biçimde ortaya koymakla kalmıyor, mikro düzeyde iki insan arasında komşu, arkadaş, sevgili, akraba oluşan duyguları da ustalıkla gözler önüne seriyor.Sinan Akyüz Kitapları

35,00 ₺ %25
26,25 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786050381108
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 628
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 628
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • ÜLFİYE TÜRKSOY (25.08.2020)

    Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Yüksel beklentiyle başladım ancak çok gereksiz detaylar, yine gereksiz bir şekilde tekrara düşerek uzatılmış.

  • Ömer Turan (20.01.2020)

    Yazar kitabın belli noktalarında tekrara düşmüş, benzer olaylarda aynı betimlemeler sürekli kullanılmış, sinan akyüzün çoğu eserini okumuş biri olarak bu eserininde okunmasını tavsiye ediyorum. Yakın tarihe sade bir dille ışık tutuyor.