Meyve Sebze İşleme Teknolojisi 2. Cilt

Bekir S. Cemeroğlu

Kitap Açıklaması

Uzun süren akademik hayatımın oluşturduğu birikim ve yürüttüğüm titiz bir çalışma sonucunda hazırlamış bulunduğum "Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi" kitabı, ilk defa, 2001 yılında üç cilt olarak yayımlanmıştı. Gördüğü ilgi üzerine daha sonra kitap, iki cilte dönüştürülerek, iki defa daha basıldı. Bu üç baskıda kitabın, kaliteli bir şekilde basılmasını ve öğrencilere uygun bir fiyatla ulaşabilmesini sağlayabilmek için, basım ve dağıtım aşamalarının bütün maddi ve manevi külfetlerinin bizzat yüklenilmesinin zorunlu olduğu düşünülmüştür. Ancak, özellikle dağıtım aşamasının ne kadar sorunlu olduğu yaşanarak öğrenildi. Nitekim bu yüzden, üçüncü baskı kitapların, doğrudan bir dağıtıcı kuruluşa devredilmesi zorunluluğu doğdu. Sözü edilen bu yayımcılık ve dağıtım kuruluşu, bunları pazarladıktan sonra, kitabı son defa kendi adına bastı. Böylece "Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi" kitabı, çoğu kez yeni bölümler eklenmek ve gittikçe geliştirilmek suretiyle dört defa basılmış oldu. Buna göre elinizdeki bu kitap, beşinci baskıya ait bulunmaktadır.

İlk baskıdan itibaren, kitabın temel metinlerinin ve sonradan yapılan eklenti metinlerinin dizgisi, sayfa düzenlenmesi, şekillerin çizimi ve kapak dizaynı gibi yorucu çalışmalar ve nihayet basım ve ciltleme işlemleri, "Bizim Grup Basımevi" tarafından özenle yapılmıştır. Kitabın dağıtımında karşılaştığımız sorunları yakından izlemiş olan, "Bizim Grup Basımevi" yöneticisi sayın Ali İhsan Tanrıverdi, zaten bütün yorucu işlemlerini yüklendiği kitabın, bundan sonraki dağıtımını da üzerine alma duyarlılığını göstererek bu önemli sorunun aşılma olanağını sağlamış bulunmaktadır. Böylece kitap nihayet, sürekli bir yayımcısına kavuşmuş oldu. Bundan böyle "Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi" kitabı ve yazarları bulunduğum diğer kitaplar, "Bizim Grup Basımevi" tarafından basılacak ve dağıtılacaktır. Sayın Ali İhsan Tanrıverdi'ye işbirliğini genişletmede gösterdiği irade için, bu kitaplardan yararlanacak herkes adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Yukarıda, "Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi" kitabının basım ve dağıtım serüvenini kısaca özetlemiş bulunmaktayım.

Açıkça belirttiğim gibi, kitabın dağıtım aşamasına kadar olan bütün işlemler, başlangıçtan beri "Bizim Grup Basımevi" çalışanları tarafından yürütülmüştür. Gecikmeyle de olsa, daha önce teşekkürlerimi sunamadığım bu elemanlara, burada teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Özellikle ana metnin ve sonradan eklenen metinlerin dizgilerini yapan, redaksiyonları titizlikle kitaba aktaran ve yeni baskılardaki eklentiler nedeniyle bozulan sayfa düzenini sabırla defalarca yeniden düzelten Sayın Rezan Tanrıver'e en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, özenle çizdiği şekiller ve kapak dizaynı için yaptığı yoğun çalışmalar için Sayın Hasan Erkan'a teşekkür ediyorum.

Nihayet, birinci ciltte yer alan "Gıdaların Başlıca Dayandırılma Yöntemleri" başlıklı bölümdeki katkıları nedeniyle, Sayın Prof. Dr. Ahmet Yemenicioğlu'na da en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Kitabın ilgi duyanlara yararlı olması dileklerimle.

- Bekir S. Cemeroğlu



43,52 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim, Akademik
ISBN: 9786056341622
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 636
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Ağırlık: 636
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.