Mikrodalga Mühendisliği

David M. Pozar

Kitap Açıklaması

Bu klasik ders kitabının 4. baskısı, RF ve mikrodalga mühendisliği kavramlarını, temel elektrik mühendisliği ilkelerinden başlayarak, mikrodalga devreler ve uygulamada öneme sahipcihazlarla birlikte, detaylı olarak kapsar. Kapsam, mikrodalga devre analizi, empedans uyumlama, yönlü bağlaçlar ve karmalar, mikrodalga filtreler, ferrit cihazlar, gürültü, doğrusal olmayan etkiler, mikrodalga asilatör ve yükselteç tasarımı ve karıştırıcılar konularını içerir. Mikrodalga ve RF sistemler hakkındaki konular arasında, kablosuz haberleşme, radar, radyometri ve yayınımın zararları da bulunmaktadır. Çok sayıda örnek ve bölüm sonu problemi ile okuyucunun konuyu kavrayışını sınaması amaçlanmıştır. Dördüncü baskı, sistemler, gürültü, aktif cihazlar ve devreler, güç dalgaları, geçici tepkiler, RF CMOS devreler ve daha birçok konuda yeni ve güncellenmiş materyal içermektedir.

4. Baskının önemli yenilikleri ;

  • Mikrodalga ve RF sistemlerle ilgili ve bileşenlerin sistem başarımını nasıl etkilediği hakkında yeni kısımlar (örneğin gürültü katsayısı, Bit Hata Oranı üzerindeki etkisi, bağlantı payı, hücresel telefonlar v.d.) eklenmiştir.
  • Aktif devreler daha detaylı işlenmiştir (CMOS devreler, SiGe devreler, Güç Ekli Verim, Gilbert hücre karıştırıcı v.d.).
  • Yeni konular (güç dalgaları, geçici tepkiler, mikroşerit hattın frekans bağımlı etkileri v.d.) ve daha çok sayıda açık uçlu bölüm sonu problemi eklenmiştir.
  • Gürültü, doğrusal olmayan etkilerle aktif devre tasarımı üzerindeki vurgu artırılarak bölüm sayısı 13'ten 14'e çıkmıştır.
  • Birçok yeni örnek ve problem eklenmiştir. Bunların çoğu düzlemsel devreler ve bileşenlerle ilgili pratik tasarım problemleridir.

 86,00 ₺ %10
77,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053552499
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 742
Basım:
Ebat: 20x28 cm
Çevirmen: Adnan Köksal
Ağırlık: 742
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.