Mimarlık Kültür ve Şehir

Murat Dündar

Kitap Açıklaması

Bu kitap ICSA in Japan (Inter-Cultural Study Of Architecture in Japan) isimli yaz okulu etkinliği kapsamında edinilen bilgi ve deneyimlerin başta öğrenciler olmak üzere tüm mimarlık camiasıyla paylaşılması amacıyla hazırlanmıştır. ICSA in Japan Yaz Okulu etkinliği Bahçeşehir Üniversitesi ile Japonya'nın Mukogawa Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü kültürlerarası bir mimari stüdyo ortamı yaratmak amaçlı uluslararası bir değişim programıdır. Bu program ICSA koordinatörleri Yrd.Doç. Dr. Murat dündar ve Arş. Gör. Sinem Kültür yürütücülüğünde ve Japonya'nın Mukogawa Üniversitesi'nin (MWU) sağladığı burs kapsamında her yıl 8 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. ICSA etkinliği ile öğrencilerin farklı bir ülkede alışılagelmiş bir çalışma ortamının dışında yepyeni bir stüdyo ortamını yerinde deneyimlemeleri hedeflenmiştir.

Japonya'da bulunulan 50 gün süresince okul içerisindeki çalışmalara ek olarak gezi ve sosyal etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin bu kültürü daha çabuk kavramalarını sağlayacak ortamların yaratılması bu organizasyonun önemsedii bir diğer önemli konudur. Bu kapsamda Osaka, Kyoto, Kobe, Nara, Hiroşima ve Tokyo şehirlerine yapılan teknik geziler ile bir yandan geleneksel Japon mimarisinin önemli örneklerine ziyaretler düzenlenmekte, diğer yandan ise dünyasa ünlü Japon mimarların tasarımlarının yerinde ve bağlamı içerisinde görülmesi sağlanmaktadır. Bu teknik geziler esnasında edinilen bilgi ve çekilen fotoğraflar bu kitabın hazırlanmasında kaynak teşkil etmiştir.

Bunun yanı sıra kitapta yer alan Japon mimarlığı üzerine yazılmış makalelerin, bu ülkenin gerek geleneksel gerekse modern mimarisinin altında yatan düşünce pratiklerinin algılanması yönünde okuyucuya katkı sağlaması hedeflenmektedir.37,04 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055461140
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 150
Basım:
Ebat: 175x26 cm
Editör: Murat Dündar
Ağırlık: 514
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.