Modern Çöğür Metodu - 1 (DVD'li)

Ritim Uygulamalı - Çöğür - Bona - Solfej Eğitim Metodu

Hakan Akmaz

Kitap Açıklaması

Denizli'nin Çal ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Acıpayam'da, orta ve lise öğrenimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarından mezun oldu.

İlk çalışmalarını İzmir'de "Çöde Al Dershanesi'nde" başladı. Çok saygı duyduğu hocası Halil Yüreğilli'den yedi yıl (1981-1988) bağlama, solfej ve nazariyat dersleri aldı. Hocası Halil Yüreğilli denetiminde dersler verdi. Onüç yaşında (1985) T.R.T. kurumunun açtığı "Bağlama Sınavını" kazanarak T.R.T.'de program yapma hakkını elde etti. Lise öğrenciliği yıllarında bağlama ve koro dersleri verdi. Aynı dönemde Halk Müziği ve Halk Dansları dernekleriyle bir çok festival, konser ve yarışmalara katıldı.

Üniversite öğrenciliğinin ilk yıllarında Denizle Belediyesi Konservatuvarında göreve başladı. Burada aralıksız olarak 10 yıl (1989-199)) bağlama, bona, solfej, nazariyat, repertuar ve şan dersleri verdi. Aynı zamanda Koro Şefliği ve Ana Sanat Dalı Başkanlığı yaptı. Sayısız konserler düzenledi. Öğrencileri ile birlikte kültür-sanat içerikli bir çok panel ve söyleşi düzenledi. Yetiştirdiği öğrencileri ile 1993 yılında yeni bir bölüm açarak "Çağdaş Halk Müziği Bölümü'nü" kurdu. Yurtiçi ve yurtdışı turnelere bölüm öğrencileri ile katıldı. Yine bu bölümden yetişen öğrencileri ile 1994 yılında Grup Ada'yı kurdu. İzmir ses kayıt stüdyosunda Ahmet Şenyüz prodüktörlüğünde 1996 yılında Grup Ada "Ve Yarın" adlı albümü hazırladı. Denizli'de Servet Kasetçilik ile prodüktör Ramazan Servet'in isteği doğrultusunda gayet sade ve otantik türde 1998 yılında "Folklorümüz-Zeybeklerimiz" adlı enstrümantal yöresel albümü hazırladı. İstanbul'da Global Müzik Yapım ile Ali Rıza Özkan prodüktörlüğünde 2002 yılında "Türkülerle Ege'den Toros'a" adlı albümü hazırladı. İstanbul'da Ada Müzik Yapım ve Bülent Forta prodüktörlüğünde, kurucusu olduğu Grup Yelin ile 2009 yılında "Dostlara" adlı albümü hazırladı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversitelr bünyesinde bulunan okullarda koro dersleri verdi. Çalışmalar sonucu katıldıkları koro yarışmalarında bir çok İl ve Bölge birincilikleri, Türkiye ikincilik ve üçüncülükleri kazanmıştır. Yine değişik tarihlerde Türkiye finalleri yarışmalarında öğrencileri "Toplu Saz" ve "Solo Bağlama" dallarında Türkiye birincilikleri kazanmıştır. 1990 yılında Polonya'da düzenlenen Uluslar Arası Festivalde üç dalda "Dünya Birincisi" olan Ege Üniversitesi Devlet Müziği Konservatuarı topluluğunda yer aldı.

1992 yılında Polonya'da bir çok ülkenin katıldığı Uluslararası Folk Müzik Festivalinde "Solo Çalgı" kategorisinde "Çin" ve "Bulgaristan" ülkeleri ile birlikte "Uluslararası Çan" ödülü ve "Uluslararası Folk Müzik Diploması" almıştır. Ayrıca Avrupa'nın bir çok ülkesinde "Festival, Konser, Resital ve Halk gecelerine" katılmıştır.

Çeşitli derlemeler yaptı. Türkü formunda bir çok tek ve çok sesli düzenlemeler, çalgısal ve sözel besteler yaptı. Değişik dergi ve gazetelerde yazıları yayınlandı. Yurtiçi ve yurtdışı'nda katıldığı sanat ve kültürel etkinlikler sonrası çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından onursal üyelikler verildi.

Denizli Belediye Konservatuvarı ve kurucusu olduğu T.C. M.E.B. Özel Yelin Kültür Sanat Müzik Kursu'nda (Buca-İzmir) yetişen bir çok özel öğrencisi, Devlet Konservatuvarlarında, Eğitim Fakülteleri Müzik Bölümlerinde, Güzel Sanatlar Bölümlerinde, Halk Eğitim Merkezlerinde, Halk Evlerinde, Dernek Kurum ve kuruluşlarında, Özel Dershanelerinde ve T.R.T. kurumlarında öğretmen, sanatçı ve öğrenci olarak çalışmalarını sürdürmektedir.32,41 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054682225
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 179
Basım:
Ebat: 20x275 cm
Ağırlık: 477
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.