Modern Kuantum Mekaniği

J. J.Sakurai

Kitap Açıklaması

Bu klasik ders kitabı, kuantum mekaniksel kavramlara lisansüstü düzeyde, tarihsel olmayan modern bir giriş yapmaktadır. Yazar, J. J. Sakurai, tanınmış bir parçacık kuramcısıdır. Jim Napolitan'onun yaptığı bu revizyon, orijinal malzemeyi korumuş ve kitabın 21. yüzyıla uygunluğunu artıracak konular eklemiştir. Sunulan yeni malzeme ve mevcut malzemede yapılan değişiklikler sizi kuantum alan kuramdaki bir sonraki derse daha iyi hazırlayacak şekildedir. Nötron interferometresi deneyleri, Feynman yol integralleri, korelasyon ölçümleri ve Bell eşitsizliği gibi klasik gelişmeleri hala burada bulacaksınız. Stil ve konuların işlenme biçimi şimdi bütün bölümler boyunca tutarlıdır.

Bölüm 6: Saçılma Kuramı, zamana bağımlı pertürbasyon kuramına dayalı yeni bir giriş ile birlikte tümüyle yeniden düzenlenmiştir.

Schrödinger Dalga Denkleminin kapsamı şimdi lineer potansiyel ve basit harmonik salınıcının üretici fonksiyonlar kullanarak yapılan çözümleri gibi açık çözümleri ve küresel harmoniklerin çıkarılmasını da içermektedir.

SO(4) simetrisinin tartışılması, hidrojen atomunun çözümüne olan uygulaması ve aşırı zaman bağımlılıklarına dayalı yaklaşıklık teknikleri ile birlikte ilk bölümlere eklenmiştir.

Bölüm 7; Özdeş Parçacıklar, ikinci kuantumlanma tekniğini ve onun katılardaki elektronlara uygulamasını ve kuantumlanmış elektromanyetik alanı içerecek şekilde genişletilmiştir.58,50 ₺ %10
52,65 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786053550624
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 548
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 548
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.