Kidega'nın Momo Kitap Yorumu
Çocuk kitabı kategorisinde gösterilse de politika ve modernizm eleştirisi yapan bu kitap vakitle ilgili tüm çıkarımlarınıza bambaşka anlamlar yükleyecek. Sürü duygusu, toplum ahlakı ve toplumsal etkileşim kavramlarına yönelik fikirleriyle bu eser bir yetişkin distopyasını andırıyor. Kesinlikle bir başucu kitabı olabilecek nitelikte ve yoğunlukta... Okunmalı, okutulmalı...

Kitap Açıklaması

Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.

Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.

Bir gün hayaletimsi topluluk "duman adamlar" ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo'dur.

Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta'nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur. Acaba Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?

Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo'yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü'ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.

 "Michael Ende'nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar' arasında."

- Stuttgarter Zeitung 

"Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde."

- Die Welt 

"Michael Ende'nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti."

- Buch aktuellMichael Ende Kitapları

35,00 ₺ %30
24,50 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Momo
Dil: Türkçe
ISBN: 9786052993019
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 304
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Leman Çalışkan
Editör: Işıl Şahin
Ağırlık: 304
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Elif Özkan (05.04.2021)

  Okuduğum en iyi kitaplardan biriydi,kesinlikle herkes okumalı

 • Ecem Çallıoğlu (15.03.2021)

  Kesinlikle kült sayılması ve yeri geldiğinde hatırlanması gereken bir kitap. Zamanın keşmekeşinde o kadar çok kayboluyoruz ki yeni bir soluk bulmak ve değerini hatırlamak gerekiyor. Sadece bir çocuk romanı değil aynı zamanda yetişkinlerin ders çıkartması gereken çok değerli konular var.

 • binnur BABACAN (14.12.2020)

  Süper bir kitap okuduğum en iyi kitaplardandı.

 • Gamze Yorulmaz (03.10.2020)

  Son zamanlarda okuduğum kitaplar içinde en farklı olanıydı. Özellikle diğer kitaplardan farklı olan yanı masalsı üslubu ve yazarın hayal gücüydü. Hani bazı kitaplar vardır ya okudukça günümüzden ve içinde olduğumuz durumdan bir şeyler buluruz içinde ve daha önce hiç o açıdan bakmadığımızı fark ederiz. İşte bu kitap da aynen bu şekilde. Okudukça bakış açınızı ve ufkunuzu geliştirecek.Kendine has bir tatta kitap okumak isterseniz kesinlikle tavsiye ederim.

 • Ali Erler (14.04.2020)

  Okuduğum en iyi kitaplardan, tavsiye etmeyi bırakın hâlâ okumamanız büyük hata

 • Burçin Boğa (31.10.2019)

  Kesinlikle tavsiye ettiğim, çocukları olanın önce çocukluk çağında, sonrasında yetişkinlik çağında çocuklarına okutması gerek.

 • Fatma Dadak (12.06.2019)

  Bir anda biten mükemmel bir kitap.Kesinlikle okunmalı

 • Fatoş Alan (01.03.2019)

  Çocuk kitabı ama yetişkinlerin de kesinlikle okuması gereken bir kitap. Tekrar tekrar okunacak bir kitap.

 • Mücahit Abidinoglu (05.12.2018)

  İlk defa bu tarz kitap okudum ve kitap bittiğinde gerçekten kitap okumanın zevkini aldım.Kidega sayesinde kitabı aldım ve sırada ki siparişimde yazarın diğer kitaplarını alacagım.Teşekkürler kidega <3