Monte Cristo Kontu - 2 Kitap Takım

Alexandre Dumas
13 kişi

Kitap Açıklaması

Alexandre Dumas (pere) (1802-1870): On dokuzuncu yüzyılda Avrupa'yı saran siyasal ve sosyal çalkantıları yaşamasına rağmen daha çok on altıncı ve on yedinci yüzyılın tarihi olaylarını konu alan üç yüzden fazla roman yazdı. Yaşadığı dönemin sevilen ve en çok okunan romantik yazarlarından biridir. Monte Cristo Kontu ilk kez 1844 yılında Journal des Debats'da tefrika edilmiş, Batılı kültür dünyasına tüketilmesi imkânsız bir arketip armağan etmiştir. Sinemaya, tiyatroya, televizyona ve hatta bilgisayar oyunlarına uyarlanmış, hakkında besteler yapılmış bu eser, Fransa'nın, Kral ve taraftarlarının Napoleon'un dönmesinden endişelendiği Restorasyon Dönemi'nde geçer. İftiraya uğrayan Denizci Edmond Dantes, bu şüphe girdabında sevgilisi Mercedes'i, babasını, özgürlüğünü bir anda kaybeder. Acı, korkunç tecrübelerle dolu bu dönemden kaderin cilvesi ve azimle çıkmayı başarır. Artık güçlü, bilgili ve zengin biridir ve aklında tek bir şey vardır: Tanrı'nın adaletinin gereğini yapmak. Doğu'dan gelmiş gizemli bir kont kılığında bir intikam meleği gibi Paris sosyetesinin üzerinde dolaşır ama intikamı yalnızca düşmanlarının değil masumların hayatını da değiştirecektir.Alexandre Dumas Kitapları

55,00 ₺ %40
33,00 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Le Comte De Monte-Cristo
ISBN: 9786052955697
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1552
Basım:
Ebat: 12,5x20,5 cm
Çevirmen: Volkan Yalçıntoklu
Editör: Hande Koçak
Ağırlık: 1300
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Nuray YONCA (02.02.2021)

    kitaplarım çok kısa sürede ve hasarsız bir şekilde ulaştırıldı. ayrıca mail yoluyla sürekli bilgilendirme çok güzel.güvenle alış veriş için tavsiye ediyorum. hediye için teşekkürler.

  • Nazlıcan Koç (02.07.2020)

    kalınlığı korkutmasın . cidden sürükleyici

  • Hakan Kılıç (13.01.2020)

    monte cristo kontu kitabını okumayan dünya klasiklerini okudum demesin. Böyle bir kurgu böyle bir anlatım yok. Çevirisi de çok iyi.