Morgue Sokağı Cinayeti

Edgar Allan Poe
Kidega'nın Morgue Sokağı Cinayeti Kitap Yorumu

Karanlık satırların yaratıcısı Poe'dan ilgi çekici, beklenmeyen, şaşırtan ve korkutan bir eser. Kitapta Poe tarzı kara atmosferin içinde geçen 5 farklı hikaye bulunuyor. Suçların ve suçluların detaylı tasvirleri ile zenginleşen eser okuyuculara edebiyat ziyafeti sunuyor. 

Kitap Açıklaması

Ürkünç, gizemli, gerilimli, benzersiz...

“Çağımızın en güçlü yazarı…”

“Sarhoş, yoksul, ezik, dışlanmış Edgar Allan Poe, dingin ve erdemli bir Goethe’den ya da Walter Scott’tan çok daha fazla hoşuma gidiyor. O ve onun gibi özel yapıdaki adamlar için şöyle diyeceğim: ‘Bizler adına acı çektiler.’”

- Charles Baudelaire

Morgue Sokağı Cinayeti’ndeki öyküler, İngilizce asıllarından ve Memet Fuat’ın yazara bağlılığı en önemli ilke kabul eden anlayışıyla çevrilmişir.

“Garip, dengesiz ve saplantılarla dolu yapısının kendini cinayete ya da deliliğe sürüklemesini önlemek için, Poe’nun elinin altında bir başka zehir vardı. Herkesin aynı rahatlıkla kullanamayacağı bir zehir: Güzel ve özenli yazısıyla, arada bir derin üzüntüsünden sıyrılmasını sağlayan, ürkünç, kasvetli ama avutucu imgeleri kâğıda döktüğü mürekkepten söz ediyorum.”

- Marie Bonaparte

Edgar Allan Poe Kitapları
22,00 ₺ %25
16,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: the Murders in The Rue Morgue
ISBN: 9786050017021
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 151
Basım:
Ebat: 115x195 cm
Çevirmen: Mehmet Fuat
Ağırlık: 175
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.