Mossad Gizli Tarihi

Gordon Thomas

Kitap Açıklaması

"İsrail istihbarat dünyası birbirine tutkun bir aile olmalıdır. Ve bu ailede, 'Mossad, hakkında kimsenin konuşmadığı amca' olmalıdır."

- Efraim Halevy

Mossad: Bazıları için İsrail'in iradesinin kesin ve hassas, hatta zaman zaman ölümcül olabilen bir ifadesidir. Diğerleri için, sadece onu kontrol edebilenlere sadakat gösteren, karanlık, acımasız bir casuslar topluluğu, korku verici bir istihbaratörgütüdür.

1951'de savaş halindeki İsrail'in geleceğini garanti altına almak amacıyla kurulan Mossad'ın ajanları en cüretkar ve heyecan verici casusluklarla, karşı terörizm hareketlerinde ve suikastlarda yer almışlardır. Şimdiye kadar hiç kimse Mossad hakkındaki gerçekleri tanıyacak kadar örgüte yaklaşamamıştır.

İstihbarat dünyasına yakınlığıyla bilinen yazar Gordon Thomas, bu kitapta ilk kez, kapalı kapılar ardında ajanlarla, 'casus-ustaları'yla yaptığı söyleşilerden ve çok gizli kaynaklar ve belgelerden yararlanarak, Mossad hakkındaki gerçekleri 'olabildiğince' açığa çıkarmaktadır.

Gideon'un Casusları'nda Mossad'ın kusursuz planlarla yola çıkarak uyguladığı birbirinden şaşırtıcı, ürkütücü ve acımasız operasyon öykülerini okurke, satır altlarında bir istihbarat örgütünün iç işleyişini, felsefesini ve karanlık yüzünü göreceksiniz. Akla gelmeyecek en ufak bir falsoyla, planların nasıl alt üst olup örgütü ve onun casuslarını nasıl gülünç hale sokabildiğine tanık olacaksınız. Kitabın Türk okurları için en ilginç öyküsü güçlerin kimliğini ortaya çıkarması ve böylelikle, CIA'in Papalık nezdindeki itibarını sarsması.

Gideon'un Casusları, dünyanın en güçlü ve en esrarengiz istihbarat örgütlerinden biri olan Mossad'ın 'gizli tarihi'ni bir 'polisiye roman' gibi gözlerinizin önüne seriyor. Ve sonunda, bütün istihbarat örgütleri hakkındaki o komplo teorileri, filmler ve olur olmaz anlatılanlar, gerçek olup karşınıza dikiliveriyor.14,81 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799759990588
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 472
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 472
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.