Mühendisler İçin Malzeme Biliminin Temel İlkeleri

Hüseyin Uzun

Kitap Açıklaması

Mühendisler için malzeme biliminin temel ilkeleri adlı kitabımız, mühendislik alanlarında eğitim gören malzeme mühendisleri, metalurji ve malzeme mühendisleri, makine mühendisleri öğrencilerimizin yararlanabileceği gibi aynı zamanda meslek yüksek okulu teknik alanlarda okuyan öğrencilerimizin veya malzeme konularına ilgi duyan her bireyin istifade edebileceği bir temel kitap niteliğindedir.

Kitabımız içerisinde malzeme biliminin önemi, malzemelerin kullanımı ve seçimi, malzeme biliminin temelini oluşturan atom yapısı, atomların dizilişleri, kristal yapıları, kristal yapı hataları, atomların yayınması, faz diyagramları, malzemelerin mekanik özellikleri, korozyon davranışı ve manyetik özellikler konularını içermektedir. Malzeme bilimi dersine yönelik hazırlanan bu kitapta, konuya ilgi toplamak için bölümün amaçları ifade edilmiş ve konuyu kısaca özetleyen bir bölüm özeti hazırlanmıştır. Konu ile ilgili terimler bölüm sonunda açıklanarak, bölümün daha iyi kavranabilmesine çalışılmıştır. Her bölüm içerisinde mümkün olduğunca çok örnekler çözülerek konunun anlaşılma özelliği arttırılmaya çalışılmıştır. Ayrıca daha detaylı bilgi edinmek isteyenler için her bir konu sonuna yararlanılabilecek kaynaklar ilave olarak verilmiştir.
Malzeme biliminin temellerinin anlatıldığı ve pratik çözümlü problemlerin bulunduğu bu kitabın, malzeme bilimi dersini okuyan tüm mühendislik ve teknik branşlardaki öğrencilerimize faydalı olacağı kanaatindeyim.

-Prof. Dr. Hüseyin Uzun-Hüseyin Uzun Kitapları

60,00 ₺ %10
54,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786054031665
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 604
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 1024
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.