Müsned-i Ebu Bekir Es-Sıddık

İmam Mervezi

Kitap Açıklaması

Hz. Ebû Bekir es-Sıddîk, Müslümanların onun ağzından dökülen her harfi tabir-i caizse iğne ile kuyu kazarak araması gereken, peygamberlerden sonra en üstün makamı haiz kişidir. Bu husus mâlûm olduğu üzere Ehl-i Sünnet âlimlerin kaleme aldığı akâid metinlerine dahi yazılmış açık bir hakikattir. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in, Hz. Ebû Bekir'in kıymetli makamını ilan eden taltifleri pek çoktur. Hz. Ebû Bekir es-Sıddîk bu derece-i kemâle, Nebiyy-i Zîşân'a bağlılıktaki titizliği ve dünya menfaatinin kokusunu dahi taşımayan muhabbeti ile erişmiştir.
Okuyacağınız tercümede de geçen ve bizzat Hazret-i Ebû Bekir'in ağzından bir cümle bu bağlılığın belki de en güzel ifadesidir:
"Ben bir şey (bile) hatırlamıyorum ki, onu Resûlullah aleyhisselâm yapsın da —Allah'ın izniyle— ben yapmayayım." Hz. Ebû Bekir radıyallahu anh'ın ağzından dökülen ve Peygamber Efendimiz ile olan münasebetini gözler önüne seren yani hem Hz. Peygamber'i hem de Hz. Ebû Bekir'i bizlere aynı anda tanıtan, sözlerini ve hâllerini ulaştıran bu rivayetler işbu itibarla ayrı bir ehemmiyete ve öneme sahiptir60,00 ₺ %30
42,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9786057562074
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Basım:
Ebat: 16,5x24 cm
Çevirmen: Ahmed Davudoğlu
Ağırlık: 256
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.