Mustafa Kemal Atatürk - Mücadelesi ve Özel Hayatı

İpek Çalışlar
Yapı Kredi Yayınları
2 kişi
Kidega'nın Mustafa Kemal Atatürk - Mücadelesi ve Özel Hayatı Kitap Yorumu
İpek Çalışlar, Latife Hanım ve Halide Edib'in hayatından sonra Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatından kesitleri kaleme alıyor. Fotoğraflar ve belgeler ile zenginleşen kitapta hem Mustafa Kemal'in hem de kardeşi Makbule'nin kaleminden okuduğunuz bölümler bulunuyor.

Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanım’ın oğlu, Latife Hanım’ın eşi, bize bu güzel vatanı bırakan Mustafa Kemal Atatürk, gözden kaçmış iç dünyası, mücadelesi ve özel hayatıyla...

Muhterem Valideciğim

Gerçekte vatan ve milletimizi kurtarabilmek için, askerliği bırakıp serbest olarak milletin başına geçmek ve milleti tek vücut bir hale getirmekle doğacak kudret ve ulusal gücü kullanmaktan başka çare yoktu. Ben de öyle yaptım. Elhamdülillah başarılı oluyorum. Pek yakında elle tutulur sonucu bütün dünya görecektir.
(...)

Ben, birkaç güne kadar bir kongre için Sivas’a gideceğim. Tekrar Erzurum’a döneceğim. Tekrar ediyorum: Her işittiğinize önem vermeyiniz. Pekala bilirsiniz ki ben, yaptığımı bilirim. Netice görmeseydim başlamazdım.
Bu mektubumu getirecek olan (...) size benim hakkımda istediğiniz kadar bilgi verecektir. Kendisiyle bana bazı elbiselerimi gönderiniz.

Ağustos 1919, Erzurum

Latife Hanım ve Halide Edib kitaplarının yazarı İpek Çalışlar’ın, roman akıcılığında kaleme aldığı bu kitap; titiz, derinlikli bir araştırmaya, Mustafa Kemal’in hayatının geçtiği yerlere yapılan yolculuklara, tanıklıklara ve belgelere dayanıyor. Anlatıya eşlik eden fotoğraflar ve zengin kaynakçasıyla Mustafa Kemal Atatürk benzersiz bir biyografi.

İpek Çalışlar Kitapları
32,00 ₺ %35
20,80 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789750843273
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 560
Basım: Ağustos 2018
Ebat: 15x23
Editör: Tamer Erdoğan

İpek Çalışlar Hakkında

İpek Çalışlar, Atatürk Kitaplığı, Biyografi, Diğer kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Halide Edib, Latife...

Mustafa Kemal Atatürk - Mücadelesi ve Özel Hayatı Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • FATİH ALDEMİR (28.10.2018)

    KİDEGA ailesine çok teşekkür ederim. Kargo elime ulaştı ve oldukça güvenlikli bir şekilde kitablarım kargoya verilmiş aldığım kitaplar arasında da bu kitap yer alıyor yakın zamanda başlayıp kitap hakkında yorumumu buradan paylaşacağım.