Mutfak Sırları

Anthony Bourdain
1 kişi
Kidega'nın Mutfak Sırları Kitap Yorumu
Ünlü şef Anthony Bourdain mutfak sektörünün iç yüzünü alaycı ve kendine has üslubuyla okuyucusuyla buluşturuyor. Kendi hayatından örneklerle detaylandırılan kitapta restoranlar üzerinde oynanan küçük oyunlardan, malzemelerin saklama koşullarına kadar farklı konular hakkında ilginç bilgilere yer veriyor. Mutfak konusunda bir ekol olan, yüzbinlerce hayranı bulunan Bourdain bir bilinmezin kapısını aralıyor.

Kitap Açıklaması

"Vücudunuz bir tapınak değil, bir eğlence parkı. Tadını çıkarın…"

"Pazartesileri deniz mahsulü sipariş etme!" Anthony Bourdain'in acımasızca dürüst, bir o kadar da komik bir dille anlattığı hatıralarındaki en masum tavsiyelerden biri bu. Sahil barlarından zirvedeki restoranlara, bulaşıkçılıktan büyük şefliğe, Tokyo'dan Paris'e oradan New York'a, isyanlar ve alevlerle dolu bir mesleğin sunabileceği hemen her şeyi yaşayan Anthony Bourdain, bunları anlatmaya karar verince ortaya Mutfak Sırları çıktı: mutfak kapısının ardına, aşçılık dünyasının karanlık tarafına doğru macera dolu bir yolculuk. Ağzınızı sulandıracak kadar lezzetli, gülmekten karnınızı ağrıtacak kadar eğlenceli.

Mutfak Sırları yayımlanır yayımlanmaz kült bir esere dönüştü ve Bourdain'e aşçılık kariyerinin çok daha ötesinde bir tanınırlık sağladı. Elinizdeki baskı, kendisinin ölümünden önce kitaba elyazısıyla yaptığı küçük eklemeleri, yorumları da içeren özel bir edisyon.

"Bir Stephen King romanından daha sürükleyici."

- Sunday Times

"Onun sesini duyan herkes yeni bir şeyler duyacağını, hayatta tanışamayacağı insanların hikâyesine şahit olacağını biliyordu."

- Elif Key, Cumhuriyet

35,00 ₺ %30
24,50 ₺
Tedarik Süresi: 4 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051980461
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 364
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Çevirmen: Dost Körpe
Editör: Algan Sezgintüredi
Ağırlık: 364
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Utku Özdenak (13.08.2018)

  Serseri bir şef'den geride bıraktığı muhteşem bir eser. Mutfak Sırları yeni baskı harika olmuş.

 • Doruk Karaer (09.08.2018)

  Şef'in bu kadar karizmatik oluşuna mı yanayım yoksa erkenden aramızdan ayrılmasına. Mutfak sırları kitabının yeni baskısını oldukça beğendim.

 • Aşkın Okur (07.08.2018)

  Programlarını severek takip ettiğim dünyanın en marjinal şefi olan Bourdain'in ölümü beni bir hayli üzdü. Mutfak Sırları kitabının yeni baskısını bir hayli merak ediyordum. Kitabı okurken çok eğleneceğinizin garantisini verebilirim.

 • Armağan Ozansoy (06.08.2018)

  Kitap henüz ön siparişte ama ben büyük bir heyecanla bekliyorum. Mutfak Sırları eski bir basım vardı arkadaşım da o zamanlardan aklımdaydı. Kidega'nın yeni çıkanlar listesinde gördüğümde siparişi verdim.

 • Cem Toraman (04.08.2018)

  Okuduğum en iyi yemek kitabı diyebilirim. Bu özel kitabı da bütün herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.

 • Rüya Abadan (03.08.2018)

  Mutfak sırları kitabını büyük bir ilgi ile edindim ancak henüz inceleyemedim. Teslimat konusunda gerçekten bir harikasınız Kidega.

 • Esma Nalbantoğlu (03.08.2018)

  Yeni baskısını bekliyordum Mutfak sırları kitabının sizde görünce çok sevindim. Hemen sipariş verdim.

 • Kutay Ertepınar (02.08.2018)

  İlk ön sipariş okuyucularından olmanın büyük şansı ile kitabımın gelmesini hevesle bekliyorum. Yazarın hayatına yer vermenizde ayrı bir incelik sitenizi çok beğendim.

 • Burcu Ekşioğlu (02.08.2018)

  Okuduğum en iyi kitap diyebilirim. Özellikle şefin Mutfak Sırları gerçekten okunmaya değer herkesin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • Burcu Tanrıkulu (02.08.2018)

  Okuduğum okunması gereken en şahane kitap. Büyük bir şefin kaleminden ve deneyimlerden yararlanmak muazzam bir duygu.

 • Utku Çamdalı (02.08.2018)

  Büyük şef hayatını kaybettiğinde yakınlarımdan birini kaybetmiş kadar üzgündüm. Mutfak Sırları kitabını hemen satın aldım. Adını yaşatmak adına.