Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Mutluluğa Dair Bir Düşünce

Mutluluğa Dair Bir Düşünce

Luis Sepulveda Carlo Petrini
Can Yayınları

Hız hastalığına tutulmuş günümüz dünyasında mutluluk hala olası mı? Yaşam alanlarımızın tüm katmanlarına nüfuz etmiş, hayata yönelik duru bir bakışa izin vermeyen, yaşam kalitemizi düşüren koşuşturma kültürünün içinde kendimize soluk alacak alanlar yaratmaya geç mi kaldık yoksa?

Mutluluğa Dair Bir Düşünce, Güney Amerikalı dünyaca ünlü yazar ve aktivist Luis Sepúlveda ile tüm dünyada ağ biçiminde örgütlenen Slow Food Hareketi’nin kurucusu Carlo Petrini’yi tam da bu sorular ekseninde bir araya getiriyor.

Politika, aktivizm, şiir ve edebiyatla harmanlanmış Mutluluğa Dair Bir Düşünce kapitalizmin yanı sıra çileciliği de eleştiren; yavaşlamanın, arada bir durmanın ve anı özümsemenin üzerinde duran; yaşamdan, özellikle de yemekten haz almanın herkesin hakkı olduğunu hatırlatan; doğanın ritmine ayak uydurma gerekliliğini savunan, umut verici bir rehber.

“Günümüzde gerçek hazine zamandır. Mutluluğa Dair Bir Düşünce, onu nasıl bulacağımızı gösteriyor.”

- La Repubblica

Luis Sepulveda Kitapları
13,00 ₺ %35
8,45 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN : 9789750737428
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 120
Basım Tarihi : 2018
Çevirmen : Şemsa Gezgin

Luis Sepulveda Hakkında

Luis Sepulveda, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü, Dünya Edebiyatı kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aşk Ro...

"Mutluluğa Dair Bir Düşünce" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.