Müzecilikte İletişim ve Atmosfer

Menekşe Dıvrak

Kitap Açıklaması

Teknolojinin ilerlemesi, medya alanındaki dijital dönüşümler, farklı uygulamalar; endüstriyel ve ticari kurumlarda olduğu gibi müzeleri de etkilemektedir.

Yeni yaklaşımlar, müzelerin kültür, eğlence, eğitim sektörüne olan desteğiyle hedef kitlelerin müzeye çekilmesini ve rekabete katılmasını zorunlu kılmaktadır.

Müze tüm ziyaretçilerine mekânın kullanım değerini artıran çeşitli etkinlik ve gösterimlerle alışılmadık deneyimlerin yaşatıldığı, toplumsal dürtülerin karşılandığı, birlikte paylaşabileceği bir ortam sağlarken ziyaretçiye bir statü ve yaşam tarzı da sunmaktadır. Bu değerler müze ve ziyaretçisi arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlarken, müze atmosferi de tıpkı alışveriş merkezlerinde olduğu gibi deneyimin sağlanmasında bir araç olarak kullanılmakta ve değişime uğramaktadır.

Bir mekân olarak gerek müzenin atmosferi gerekse verdiği hizmet ziyaretçileri tarafından hızla tüketilmekte olup sürdürebilirliğinin sağlanması için müzeden belli zaman aralıklarında yeni bir hizmet ve yeni bir ortam sunması beklenmektedir.

Bütün büyük mağazalar müze, müzeler de mağaza olacak.

Andhy Warhol25,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Bilim
ISBN: 9786053066866
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 308
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 300
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.