Natalya’nın İç Dökmeleri

Ahmet Türkay

Kitap Açıklaması

"…Sibirya soğuklarının ortalıkta kol gezdiği, kimseye göz açtırmadığı, Moskova'daki dükkânda ikisinden başka kimsenin olmadığı bir başka gün ise Ergin, her teli bir altın, sarı saçlarını okşadı. Kolunu, ceren çebici gibi ürkek, üstelik yabanıl, ‘Rus güzeli' tanımını fazlasıyla hak eden Natalya'nın yuvarlak omuzlarına attı:

'Seni sana anlatmak için anadilim Türkçe bile yetersiz kalıyor,' dedi. Heyecanın kuruttuğu dudaklarını, tuhaf, sabırsız bir kösnüllüğün araladığı genç kadının etlice dudaklarına götürdü, aşkın özsuyunu içmeye başladı.
'Sen, yüreğin dilini biliyor musun Natalya?' diye sordu. Genç kadının yanıtı, Ergin'in yüzüne tanımı güç, ölçüsüz bir sevgiyle bakmak oldu. 'Yüreğin tek bir dili vardır; adı sevgidir onun. Sevdiğinin konuşma dilini bilmeyebilirsin. Ama yüreğinin dilini bilmemek olmaz. Eğil, kulağını göğsüme koy ve dinle. Yüreğimin, Na-tal-ya, Na-tal-ya diye adını sayıkladığını duyacaksın.'

Eğildi; onun dediğini yaptı. Kalbinin atışları gerçekten adını ezberliyordu ama Natalya onları gönlünün sonsuz derinliklerinden gelen aşk ezgilerine benzetti …"

(Natalya'nın İç Dökmeleri Öyküsünden)Ahmet Türkay Kitapları

12,00 ₺ %30
8,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055601461
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 91
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: İsmet Arslan
Ağırlık: 91
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.