Ne Mutlu Türküm Diyene

Atatürk'ün Türklük ve Milliyetçilik Anlayışı

Kahraman Yusufoğlu
Yılmaz Basım

Benim adım Mustafa Kemal’dir. Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Eğer beni onurlandırmak istiyorsan, Türkiyeli Türkoğlu Türk Mustafa Kemal diye çağır.

Benim hayat yolum şu düstur olacaktır: Türklük ve Türkler en yüksekte… Bu memleket tarihte Türk’tü, halde de Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.”

Türk Milleti büyük bir aslandır. Biz hepimiz onun tüyleri arasına sıkışmış ve sığınmış gözle görülmez küçük varlıklarız. O aslanın büyük hareketleri ve hamleleri ise inkılap hareketleri ve hamleleridir. Bu arslanı tahrik edebilmek… İşte bizim için iftihar edilebilecek rol budur. Kahraman Türk Milleti, tarih boyunca vatanı için can vermekte bir an bile tereddüt etmemiştir. Her karışı şehit kanları ile sulanmış olan vatan toprağı, tüm Türk Milleti için kutsaldır.

Türk Milletinin karakteri yüksektir, Türk Milleti çalışkandır, Türk Milleti zekidir. Bir Türk dünyaya bedeldir. Ne Mutlu Türküm Diyene!

Kahraman Yusufoğlu Kitapları
18,52 ₺ %28
13,33 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786059828376
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım: Eylül 2011
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Hulusi Koray

Kahraman Yusufoğlu Hakkında

Kahraman Yusufoğlu, Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname, Araştırma - İnceleme, Diğer kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca ki...

Ne Mutlu Türküm Diyene Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.