Neden Yalnız Kur'an?

Ahmet Murat Sağlam

Kitap Açıklaması

Bu kitabın amacı, yüzyıllardır gerileme döneminde olan Müslümanların neden gelişen uygarlıkların bu derece gerisinde kaldıklarının nedenini ortaya koymaya çalışmaktır.

Allah'ın yeterli, apaçık ve kolaylaştırılmış olarak tanıttığı Kuran'ı terk eden Müslümanlar, din adına yüzlerce yasak ve kuralla dini yaşanmaz bir hale çeviren atalar dinini sorgulamadan izlemeyi tercih ediyor.

Çoğu Müslüman, alim olarak nitelediği kişilere ve kitaplarına güvendiği kadar, Allah'a ve kitabına güvenmiyor hatta okuma gereği bile duymuyor!

İslam dünyası Kuran'ı terk etmenin, mezheplere ayrılarak farklı dini öğretileri takip etmenin, akla ve bilime önem vermemenin kaçınılmaz sonucu olarak; gelişen toplumların, bilimin, sanatın oldukça gerisinde kalıyor ve kendi kendini cezalandırarak huzursuzluğa mahkum oluyor.

Ayetler eşliğinde Kuran'ın din adına yeterliliğini ve din adamlarının Müslümanları Kuran'dan nasıl saptırdığını sade bir dille ortaya koyarak, insanları Allah'ın terk edilen mesajı Kuran'a davet ediyoruz...

Zuhruf 44: Şüphesiz bu Kuran, sana ve kav- mine bir öğüt ve bir şereftir, ondan hesaba çekileceksiniz

Ahmet Murat Sağlam Kitapları
14,81 ₺ %32
10,07 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059330060
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 144
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Abdullah Demir
Ağırlık: 144
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.