Nelson Mandela

İnsanlık Tarihine Yön Verenler

Benjamin Pogrund

Kitap Açıklaması

Nefret edilen apartheid yasalarına karşı çıktığı için, yirmi yedi yıl hapse mahkum edilen Nelson Mandela, 1990 yılında özgür bırakıldı. Onun serbest bırakılışı, Güney Afrika'nın siyah insanları için özgürlük umuduydu.

Bu kitap, zamanımızın en ünlü ve etkileyici liderlerinden birinin yaşamını anlatıyor. Başarılı bir avukat olabilmek için eğitim sistemine karşı çıkan küçük bir çobanın öyküsü bu. Aynı zamanda, Nelson Mandela'nın vahşi polis baskısına karşı şiddet içermeden direnme çabalarını ve sonunda şiddet uygulayan bir örgüte dönüşen Afrika Ulusal Kongresi'ni yönettiği günlerin öyküsü.

1990'dan beri Güney Afrika, beyazlar ve siyahlar arasında bağışlama, unutma ve yeniden yapılanma dönemini yaşıyor. Her şey hızla değişiyor. Apartheid yasalarının çoğu kaldırıldı. Ama ülke, evleri dağılmış yasa tanımayan eğitimsiz insanlarla dolu. Şiddet hareketleri sık sık görülüyor ve siyah gruplar arasında güç, bir türlü eşit paylaşılamıyor. Yaralar çok derin ve hem Nelson Mandela hem de öteki Güney Afrika liderleri için yol çok tehlikeli.16,67 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 3990000087452
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 64
Basım:
Ebat: 155x215 cm
Ağırlık: 258
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.