Nereye Yüreğim

Selma Fındıklı

Kitap Açıklaması

"Mutsuzluğu onurla kabullenen, değişimin gerekliliğini algılayan ama bunu gerçekleştirmeyi başaramayan insanlar NEREYE YÜREĞİM'in kahramanları.. Fonda çok başarılı olarak çizilen bir dönem Türkiye'si var. Önde ise o yılların insanlarının yaşamlarını etkileyen saplantıları, içgüdüleri, rastlantıları ve yasakları görüyoruz.

Tertemiz bir dille, usta bir anlatımla yaşanıp bitirilmiş bir tarihi öykülüyor. NEREYE YÜREĞİM'in bir ilk roman olduğuna inanmak çok zor."

Ayla Kutlu

"NEREYE YÜREĞİM romanına ummadığım bir hızla bağlandım. Bitirince de eşime, dostuma, arkadaşlarıma "Bu kitabı okuyun, beğeneceksiniz" dedim. Selma Fındıklı'nın NEREYE YÜREĞİM'I bir dönem ya da birbirine yakın dönemlerin romanıdır. Yakup Kadri'nin, Halide Edip'in, Reşat Nuri'nin, Kemal Tahir'in romanları gibi.

Muzaffer Buyrukçu

"O dönemde yaşayan insanların çaresizlikleirni, saplantılarını, kadere boyun eğişlerini okuyucuya aktarıyor. Ama tarihsel olayları değiştiren, kahramanları sanki günümüzde yaşıyor."

Seda Güler

"Başta Cihan olmak üzere tüm anlatıcıların iç dünyaları, beklentileri, açmazları, duyarlılıkları, mutsuzlukları başarıyla aktarılıyor okuyucuya. NEREYE YÜREĞİM, sonuç olarak okunmaya değer bir roman.

Kaan ArslanoğluSelma Fındıklı Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799755700075
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.