Nietzsche - Özgürlüğü Yaratmak

Maximilien Le Roy, Michel Onfray
1 kişi

Kitap Açıklaması

Esen Kitap'ın "Marx" ve "Freud" kitapları ile başlayan ve ilgiyle karşılanan çizgi biyografi serisi ünlü filozof Nietzsche ile devam ediyor.

Nietzsche, dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatı ve eserleriyle merak uyandıran filozoflardan biri. "Nietzsche- Özgürlüğü Yaratmak" kitabıyla Nietzsche'nin düşünce dünyasını kavrayacak, yaşamının önemli anlarına tanık olacaksınız.

"Büyüleyici! Sarsıcı! Yıkıcı! Bu çizgi roman tek kelimeyle, harika."

- Evene

"Hayattayken anlaşılmamış bir filozofa, başarılı ve şiirsel bir saygı duruş..."

- Critiques Libres

"Felsefeyi demokratikleştirmeye çalışan bir filozof ile çizgi romanın ne kadar yetenekli ressamlara sahip olduğunu gösteren bir çizerin buluşmasından doğan değerli bir eser."

- PlanèteBD

"Bu kitaptaki çizimlerde Van Gogh, Gaugin ve Cézanne'dan esinlendiğini söyleyen Maximilien Le Roy, genç yaşına rağmen binlerce hayat yaşamış gibi..."

- Laurence Le Saux

"Michel Onfray Fransa'nın entelektüel dogmalarına sağlam bir tekme attıktan sonra, şimdi de bu kitapla özgür düşünceyi keşfetmek isteyen meraklı zihinlere eğlenceli bir araç sunuyor."

- Bedetheque

"Nietzsche'nin felsefesini ve yaşamını kayba uğratmadan özetleyen bir senaryo ve cüretli, gerçekçi ve muhteşem çizimler."

- Thierry Bellefroid

"Radikal bir filozof ve başıboş bir romantik olan Nietzsche'nin deliliğe kadar giden hayat öyküsü, ancak bu kadar başarılı resmedilebilirdi."

- TéléramaMaximilien Le Roy Kitapları

23,15 ₺ %28
16,67 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054609338
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 136
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 136
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ayşenur Işık (21.08.2020)

    Gerçekten tek kelimeyle harika. Çizimler muhteşem. Bu kadar iyi bir çalışma olacağını beklemiyordum. Sizde benim gibi Nietzsche okurken zihninizde küçük karaler yaratıp canlandıranlardansanız kaçırmamanız gereken eşsiz bir çizgi roman.