Nigahdar

Başak Sayan

Kitap Açıklaması

"Tanrı ve bilim hiç bu kadar birbirine yakın olmamıştı.''

"Bütün bilgiler içindeki en önemli bilgiyi öğrendin mi?'' 

"Hangi bilgi?"

"Evrenin en büyük gizini saklayan bilgi.''

"Böyle bir bilgi olduğundan haberim yok. Lütfen efendim, siz öğretin bana bu bilgiyi.''

"Peki, git bana bir niyagrodha ağacının meyvesini getir.''

"Getirdim efendim.''

"Şimdi onu ortasından ikiye böl.''

"Böldüm.''

"Ne görüyorsun?''

"Çekirdekleri efendim. Minicikler.'' 

"Şimdi o çekirdeklerden birinin içini aç.''

"Açtım efendim.''

"Ne görüyorsun?''

"Hiç.''

"Bak evladım, o göremediğin özden bir niyagrodha ağacı meydana gelir. Çekirdeğin içindeki boşluk o öz ile doludur. Onu göremesen bile o her yerdedir. Tıpkı senin bedenin gibi. İçindeki özü göremezsin ama o oradadır. Tanrı da böyledir. Onu göremesen bile her şeyin içindedir. Her şey var oluşunu ona borçludur. İşte en büyük hakikat budur. Ve sen... Sen O'sun işte.''

Columbia Üniversitesi'nde atom fiziği dersleri veren ve ateşli bir ateist olan Şirin Özdemir, tüm hayatının büyük bir yalan olduğunu öğrenmesiyle birlikte olayları çözmek amacıyla New York'tan İstanbul'a gelmeye mecbur kalır ve gelir gelmez kendisini bir ölüm kalım mücadelesinin içinde bulur.

Bu mücadelede ona trajik bir biçimde yolunun kesiştiği tanınmış bir yazar ve felsefeci olan karizmatik genç profesör Algan Ataman yardım eder.

İkili birlikte hayatta kalmaya ve gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışırken geçmişten günümüze gelen ve tüm dinleri derinden etkileyecek büyük sırrın ne olduğunu bulmak zorundadırlar. Ve elbette büyük bir küresel gücün türlü oyunlarıyla baş etmeleri gerekir.

Başak Sayan Bağlanma Korkusu, Kelebeğin Kaderi ve Ölü Kuşların Sessizliği romanlarının ardından bu kez Nigahdar ile okuyucuyu Hallac'ı Mansür'un kayıp risaleleri ekseninde tarihin derinliklerine sürükleyerek, tasavvuf, din, Tanrı kavramları ile atom fiziği ve kuantum evreninin iç içe geçtiği heyecan dozu yüksek bir dünyaya götürüyor. 

Maddenin içi dolu gözüktüğü kadar boştur... 

Atomun büyük kısmı boşluktur.Başak Sayan Kitapları

35,00 ₺ %30
24,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9789751039613
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 536
Basım:
Ebat: 13,7x21,5 cm
Ağırlık: 536
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Güler Artan (20.09.2020)

  Başak Sayan harikasın.Hallacı Mansur ve dönemini çok iyi işlemiş. Bana çok fazla katkısı oldu. Ayrı bir sayfa açtım kendimde. Emeğine yüreğine kalemine sağlık.

 • Dilara Çiftçi (09.05.2020)

  Kitaptaki olay akışı da vinci şifresi ile aynı. Kopyası gibi . Sadece içerk garklı olay örgüsğ aynı

 • Şerife Karakuş (22.12.2019)

  Muhteşem bir kitap, başladığım andan itibaren elimden bırakamadım, heyecandan bazı sayfalarda nefesimi tuttuğum oldu.Bakış açısını değiştirip dönüştüren ve birçok soru işaretini gideren bir kitap, kesinlikle okunmalı.

 • Ezel Cıroğlu Güvenç (28.11.2019)

  Başak sayan için hayatımı değiştiren yazarlardan biri desem yanlış olmaz. Kalemi çok güzel ve çok akıcı bir dili var. Aklına ve kalemine sağlık . Çok güzeldi hiç bitmesin istedim

 • Ece Koç (29.10.2019)

  Çok güzeldi.

 • Sinem Akgül (21.10.2019)

  edebiyatımızın unutulmaz eserlerinden biri olduğundan sanırım kitabı okurken dahi kendimi kitabın içerisinde hissetmek beni çok mutlu etti. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • DENİZ İNCİKUŞU (08.07.2019)

  Kitabı ilk okuğumda vay be ne kadar da aynı düşüncelere sahibiz diye geçirmeden edemedim.Okuması gereken kendinizden de düşünceler bulacağınız harika bir kitap teşekkürler Başak Sayan..

 • Sinem Abacı (18.02.2019)

  Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. kitap çok güzel. Başak Sayan'a ayrıca teşekkür ederim böyle bir kitap ile tanışma fırsatı yakaladığım için.

 • Sarp Aclan (11.02.2019)

  İnsan merkezine neyi koyarsa onun etrafında döner deyimi tam olarak da Nigahdar kitabını açıklamaya yetiyor. Okumanızı tavsiye ederim.

 • Serhan Kavaklıoğlu (11.02.2019)

  ah başak sayan ahhh yine beni aldın götürdün. Nigahtar kitabı, süslü edebi cümlelerin ile enfes bir kitap olmuş ellerine sağlık. Kargomu kısa sürede bana ulaştıran kidega ekibine'de teşekkürlerimi iletiyorum. Minik hediyelerinizde çok mutlu etti beni.

 • Kerem Sezek (11.02.2019)

  9,ah başak sayan ahhh yine beni aldın götürdün. Nigahtar kitabı, süslü edebi cümlelerin ile enfes bir kitap olmuş ellerine sağlık. Kargomu kısa sürede bana ulaştıran kidega ekibine'de teşekkürlerimi iletiyorum. Minik hediyelerinizde çok mutlu etti beni

 • Şahnur Akışık (08.02.2019)

  Başak Sayan'dan harika bir kitap herkesin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • Ece Sadıklar (08.02.2019)

  Tv de sinemada görmeye alışık olduğumuz bir yüz. Edebi anlamda nasıl bir kitap çıkarabilir demiş ama merakıma yenik düşerek Nigahdar kitabını satın almıştım. Meğer Başak sayan'da ne cevherler varmış. Kitap din felsefesi ve bilim karışımı bir eser olmuş. Okumaya değer bence.