Kitap Açıklaması

Fatih Altınbeyaz, bu romanda evlatlık olmayı ve bir aileye mensubiyet hissetmemeyi ele alıyor.

Türkiye'de yaşayan insanların kimlik bunalımına, hayatını bir insana/amaca adama sorunsalına, muhacirlik/yerlilik olgusuna ve çıkış yolu bulmak için sanata tutunma çabasına değiniyor.

Nihan'ın, yaşamdaki duruşunu, cesaretini ve başkaldırışını merkeze alarak, kendisini yarına taşıma gayretini ve yazmak için gecesini gündüzüne katma azmini bütünüyle ortaya koyuyor.

Romanın diğer kahramanı MGK'nın da, hayat karşısındaki bocalamasına, naifliğine, karmaşıklığına ve yarım kalmışlığına inat, kendisini Nihan'ın varlığına var etmeye çalışmasını ve hayatını Nihan'a adamak için çırpınışını, hüzünle ve yalın bir üslupla anlatıyor.

Kitaba mekan olarak seçilen Güzelhisar'da esrarengiz olaylar, gizemli tarikatlar, çeşitli etnik gruplar, savaşan hayvanlar ve tuhaf insanlar var. Üstelik tüm bunlar, birbirleriyle çetin bir mücadele içindeler...

Çok katmanlı bir yapıya sahip Nihan; metinlerarasılığın, bilinç akışının, hikayenin, rüyaların ve gerçekliğin kesiştiği yerde, insanlık kadar kâdim olan 'yazı'ya bel bağlıyor.

Nihan; genç bir kadının kaderini, yana yakıla değiştirmeye çalışan MGK'nın hayat hikayesi...

Fatih Altınbeyaz Kitapları
50,00 ₺ %28
36,00 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786052141359
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 412
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: A. Onur Şenyurt
Editör: Derya Erzurumlu
Ağırlık: 412
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.