Nohut Oda

Melisa Kesmez
Sel Yayıncılık
1 kişi
Kidega'nın Nohut Oda Kitap Yorumu
Daha önce yayımladığı yazılar ve öyküler ile rüşdünü kanıtlayan Melisa Kesmez yeni kitabı Nohut Oda ile sevenlerinin yüreğine dokunmaya devam ediyor. Naif ve içten bir dille yazılan bu eseri okumalısınız.

Mekânın hunharca talan edildiği, bir yere ait olmanın zorlaştığı, hususi ya da kolektif belleğimizin sıfırlandığı zamanlarda, yerleşmenin, kendine bir ev icat etmenin ve kök salmanın insaniyeti üzerine öyküler...

Melisa Kesmez üçüncü kitabı Nohut Oda’da insanın bitmek bilmeyen yuva arayışına bir güzelleme yaparken, içimizde büyüttüğümüz, bazen kadim bir yara gibi sürekli sızlayan, bazen de eski şiddetini yitiren öfke ve hesaplaşmaların hemen yanı başında aşkın ve inceliklerin filizlendiğini bir kez daha hatırlatıyor.

Her şeye rağmen kendi kozasını örmekten vazgeçmeyenlere...

Melisa Kesmez Kitapları
14,00 ₺ %30
9,80 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9789755709352
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 125
Basım: Eylül 2018
Ebat: 13,5x19,5 cm
Melisa Kesmez

Melisa Kesmez Hakkında

Melisa Kesmez Eylül 1980'de İstanbul'da dünyaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesinde Sosyoloji okudu. Bir dönem Londra'da yaşadı. Bir çok dergi ve gazetelerde edebiyat ve müzik alanında yazılar yazdı. S...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Arzu Korkmaz (27.12.2018)

    Canım yazar daha çok yazsan biz daha çok okusak değil mi ama? Sen sanki alt komşusun buradasın seninle oturup dertlesmisiz de biliyor gibi yazıyorsun daha çok yaz çabuk çabuk:)