Noktanın Ölüm Sessizliği

Yıldız Arun

Kitap Açıklaması

Şair, duygusal ve düşünsel anaforların imgesel yansısındaki yol fenercidir. İşi zordur ve çocuk yüreğindeki renklerin en çılgınını hayatımıza katandır. Şair, ressam, doktor Yıldız Arun ruhumuza kattığı söz ırmanlarına dönüşen bu şiirleriyle, kaybettiğimiz saf ve temiz aşk duyarlılığının dönemsel tanıklığını yaparken yarattığı dünyaya bizi de konuk etmekte ve belki de yaşadığımız hayatın, aşkların ortak paydasında durup düşünmemizi sağlamaktadır.

Nedir aşk? Nedir şiir?

Bu ikilinin arasındaki kutsal bağın bütün sırlarını sayfalara dağıtırken ruhumuzu onaran iç sesin dinginliğini de bir resme mühürler gibi, sessizce bizi kendimizle başbaşa bırakmaktadır.

Şair bir de ressam olunca, müthiş renk ve sözcük harmanının yüreğini deli bir rüzgarın eşliğinde kuşların kanatlarına, kelebeklerin kısa hayatındaki şarkılara dönüştürmektedir.

Yıldız Arun, bu yapıtıyla, sanatçı olarak insan ve çevre duyarlılığını, toplumsal kaygılarını bizimle paylaşırken, yitirdiğimiz bir zaman dilimine, aşkın büyülü yelpazesiyle ruhumuzu da sürüklemektedir. Kısa bir süre de olsa, çağımızın yabancılaştırdığı duyguları tekrar yaşatmaktadır.

İşte bu yapıtta, şairin biriktirdiği şarkıların anahtarını ve belki de bizi kendimize taşıyacak şiirleri bulacaksınız...13,89 ₺ %30
9,72 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Şiir
ISBN: 9786052219041
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 80
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.