Nübüvvet Pınarından Kadınlarla İlgili 100 Hadis

Faydalar ve Dersler

Adil Hasan el-Hamed

Kitap Açıklaması

Kadınlarla ilgili hükümleri öğrenmek, özellikle bu çağda kadınların hatta erkekleri bile en çok ihtiyaç duyduğu hususlardandır.

İslam'ı yıkmanın yolunun kadını, İslam'ın kadına verdiği değerden ve konumdan soyutlamakla mümkün olduğunu kavrayan İslam'a savaş açan fikir akımları onun üzerine plan kurmaktadırlar.

Buna, ilim öğrenmedeki zayıflık, doğru eğitimin kaybedilmesi, en güzel örneğe duyulan ihtiyaç, eğlencelerle meşguliyet, güven ve gücün zayıflaması da eklenebilir.

Hikmet ve güzel sözlerle iyiliği emretme ve kötülükten alıkoyma görevini yerine getirmede meşhur olan yazar, kadın üzerindeki bu vahşi saldırının tehlikesini kavramış yüz hadis seçerek elinizdeki kitapta toplamış ve hadislerden de birtakım sonuçlar çıkarmıştır.

Kadınlara yönelik olarak yazılan bu kitabın temel amacı; erdemli davetçi, öğretici ve eğitici konumdaki kadınların, kadınlarla ilgili önemli hükümlerin bir kısmını öğrenmesine yardımcı olmak, anne, eş, kız veya kızkardeş olan kadını bilgilendirerek İslam'ın temellerini sağlamlaştırmaktır.

19,25 ₺ %36
12,32 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Şerhu Umdeti'l-Mer'e
ISBN: 9786059301251
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 240
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: İshak Doğan
Ağırlık: 240
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.