ÖABT Çözümlü Soru Bankası - Ortaokul Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

Alan Bilgisi Sınavına Hazırlık

Selçuk Beşir Demir

Kitap Açıklaması

Bu eser bilimsel ölçütlere göre Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan Bilgisi Sınavı’na yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu doğrultuda, kitapta da alan eğitimi kabul edilen tüm konular ve dersler ayrıntılı olarak ele alınmış ve her sorunun çözümü, bilimsel kaynaklara dayandırılarak verilmiştir. Kitapta yer alan sorular; MEB müfredatı ve YÖK AKTS ders içerikleri ve konuları doğrultusunda hazırlanmış olup bölümler hâlinde sunulmuştur.

Eserde, sosyal bilgiler öğretmenliği alan eğitimiyle ilgili olarak Sosyal Bilgilerin Temelleri, İletişim, Özel Öğretim Yöntemleri I ve II, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı İncelemeleri, Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi Dersi Öğretimi, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Öğretimi, 4-7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğretim Programı ve Öğretimi ile ilgili konular yer almaktadır.

Kitapta giriş, geliştirme ve pekiştirme düzeylerinde sorular bulunmaktadır. Özellikle pekiştirme tarzı soruların çözümü için mutlaka giriş ve geliştirme bölümünde yer alan soruların çözümleri ayrıntılı olarak zihinde yapılandırılmaktadır. Sorular hazırlanırken ÖSYM'nin soru kalıpları referans alınmıştır.

Selçuk Beşir Demir Kitapları
30,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: 9786058604629
ISBN: 9786058604629
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 336
Basım:
Ebat: 175x24 cm
Ağırlık: 336
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.