Öğrenme Psikolojisi

Jeanne Ellis Ormrod

Kitap Açıklaması

Genelde canlıların, özelde ise insanoğlunun nasıl öğrendiğine dair araştırma sonuçları her geçen gün önümüze heyecan verici bilgiler ve bulgular sunmaktadır. Bu araştırma sonuçları öğrenmede yeni stratejiler geliştirilmesinde öncülük etmektedir. “Öğrenme Psikolojisi” adlı bu kitap, alandaki en temel ve güncel araştırma bulgularını da kapsayarak eğitim, edebiyat ve tıp fakülteleri gibi değişik alanların birçok programında lisans ve lisansüstü düzeyde kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır.

Okuyucu merkezli olarak hazırlanan bu kitap, tüm yaşlardaki öğrenicilerin bilgi ve becerileri nasıl edindiklerini ve öğrenme sürecinde etkili olabilen inanç, motivasyon, tutum ve tavır gibi faktörleri kapsamaktadır.

Öğrenme konusunda bilgi sahibi olmak isteyen okuyucunun, temel bir psikoloji bilgisine sahip olması ön koşulu yoktur. Kitapta öğrenme kuramlarının tarihsel temellerinden başlayarak güncel öğrenme yaklaşımlarına rahatlıkla geçiş yapılabilir. Alandaki bir profesör, öğrenme ile ilgili en son araştırma bulgularına bu kitapta ulaşabilirken; üniversite eğitimine yeni başlamış bir öğrenci de öğrenme ile ilgili en temel konulara rahatlıkla erişebilir

48,00 ₺ %8
44,16 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Human Learning
ISBN: 9786051336831
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 568
Basım:
Ebat: 17x24 cm
Çevirmen: Mustafa Baloğlu
Çevirmen: Feryal Çam Çelikel
Çevirmen: Hacer Karameşe
Çevirmen: İrem Özteke
Çevirmen: Rukiye Şahin
Çevirmen: Hasan Atak
Çevirmen: Metin Deniz
Çevirmen: Ümit Morsümbül
Çevirmen: Gamze Gazioğlu
Çevirmen: Eylem Gökçe Türk
Editör: Mustafa Baloğlu
Ağırlık: 568
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.