Öğretim Tasarımı

Ali Şimşek
Nobel Akademik Yayıncılık

İnsanın bulunduğu her yerde çeşitli öğrenme gereksinimleri vardır. Bu gereksinimleri doğru biçimde karşılayabilmek için öğretim tasarımı yapılır. Dolayısıyla, öğretim tasarımı, belirli bir hedef kitlenin eğitim gereksinimlerini karşılamak üzere işlevsel öğrenme sistemlerinin geliştirilmesidir. Kuşkusuz, böylesine karmaşık bir etkinliğin kuram, araştırma ve uygulama boyutları olacaktır.

İşte bu kitap, öğretim tasarımını hem bir bilim dalı hem de uygulama alanı olarak ele almaktadır. Bu amaçla; öğretim tasarımının dayandığı temel kavramları, alanın evrimini, kuramsal temellerini, başlıca modelleri, tasarım sürecinin değişik aşamalarında yapılan ayrıntılı çalışmaları ve alandaki uzmanların sahip olması gereken yeterlikleri tartışmaktadır. Ayrıca, deneyimli öğretim tasarımcılarının kariyer öykülerinden örnekler sunmakta, alandaki meslek örgütlerini tanıtmakta, süreli bilimsel yayınlar hakkında bilgi vermekte ve özgün bir öğretim tasarımı sözlüğü içermektedir.
Özellikle alanın evrensel düzeyde gittikçe artan önemine karşın ülkemizde yaşanan Türkçe kaynak yetersizliği dikkate alındığında, bu kitap; okullarda, kamu kuruluşlarında, sivil toplum örgütlerinde, özel işletmelerde ve üniversitelerde öğretim tasarımıyla ilgilenen herkes için temel bir başvuru kaynağı niteliğindedir.

Ali Şimşek Kitapları
32,41 ₺ %17
26,90 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Eğitim
ISBN: 9786055426347
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 368
Basım: Mart 2017
Ebat: 13,5x20 cm

Ali Şimşek Hakkında

Ali Şimşek, Akademik, Diğer, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Bubi, Eleştiriy...

Öğretim Tasarımı Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.