Öğretmenim Bir Bakar Mısın?

Öğretmen'in Gücü Üzerine

Doğan Cüceloğlu
4 kişi
Kidega'nın Öğretmenim Bir Bakar Mısın? Kitap Yorumu

Öğretmenlerin ve öğretmen olmak isteyenlerin bu kitaptan çıkarabilecekleri çok ders var! Mesleğin kutsallığında yatan temel etkenler, çocuklara karşı davranışların asırlık sonuçları üzerine Doğan Cüceloğlu'nun dilinden yeni ufuklar açacak harika bir kitap. 

Kitap Açıklaması

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır.

O anda öğretmen, öğrencinin gönül kapısından girerek zihnine ulaşır. Ve işte o an eğitim başlar. Öğretmenin gücü binlerce yaşam inşa eder…

Deneyimli bir eğitimci dostumun dediği gibi, “Sadece eğitimin değil, ülkenin lokomotifi öğretmendir. Gücünün sınırı tahminlerin çok ötesindedir.”

Öğretmenim Bir Bakar Mısın? öğretmenin kuşaklar boyu devam eden gücüne tanıklık yapmak için yazıldı.

“Öğrencilik hayatım boyunca onlarca öğretmenin ışığından faydalandım, ancak bahsettiğim öğretmenim bir başkaydı. Hani gökte de milyonlarca yıldız vardır, ama birinin ışığı diğerlerinden fazladır ve size kutup yıldızı olur. İşte bu mektubun konusu olan öğretmenim de benim için öyledir.”

“Şimdi ben de öğrencilerime bunu öğretiyorum. Öğretmenimle de iletişimimi sürdürüyor ve onun desteğini her zaman hissediyorum. Çünkü sevginin bulaşıcı bir yönü vardır ve sevgi sonsuzluğa sahip bir güçtür.”

“Hayatımda o önemli günü hiç unutamam. Öğretmenimin benim için verdiği mücadeleyi görmeseydim belki de okumanın benim için bu kadar önemli ve kutsal olduğunu anlamayacaktım. O benim hayata bakış açımı değiştirdi, bana mücadele için güç verdi, ondan aldığım güçle devam ettim.”

Doğan Cüceloğlu Kitapları
30,00 ₺ %23
23,10 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053748830
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım:
Ebat: 14x21,5 cm
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ege Beşerler (01.02.2019)

  Mutlaka okumanızı tavsiye edeceğim kişisel gelişim kitaplarından biri. Özellikle eğitimcilere tavsiyemdir.

 • Sinem Pektemek (31.01.2019)

  Bütün velilere, yöneticilere, öğretmenlere, öğretmen adaylarına ve bu mesleği seçmeyi düşünen her gence bu eseri kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Esma Akışık (14.01.2019)

  Kitap öğretmenler ve öğrenciler arasında geçen anıların yazıldığı mektuplardan yola çıkarak kaleme alınmış ve sanırım çok başarılı da olmuş. Ben bir eğitimci olarak çok etkilendim. Bu nedenle bütün öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilere tavsiyemdir.

 • İrem Mayhoş (11.01.2019)

  Kişisel gelişim adına okuyabileceğiniz en güzel kitaplardan biri diyebilirim.

 • Cihan Avan (21.12.2018)

  Bence bütün öğretmenlerin okuması gereken bir kitap. Sadece çocukların değil bazen eğitimcilerin de ders alması gereken bölümler vardır. Tavsiye ederim.

 • Kerem Abadan (07.12.2018)

  Bir öğretmen olarak okuduğum en anlamlı kitaptı diyebilirim. Doğan Cüceloğlu yine ufkumuzu açmayı başardı.