Okul Çağı Çocuklarının Terapisi

Irvin D. Yalom

Kitap Açıklaması

Gelişim bozuklukları, hiperaktivite, depresyon, anksiyete, obsesyon ve kompülsiyonlar, fobiler, yeme bozuklukları, cinsel taciz ve travma ilişkili problemlerin tedavisi üzerine mükemmel bir rehber.

Okul-Çağı Çocukları Terapisi, Okula başlama yaşı ile erken ergenlik dönemi arasındaki çocuklar için etkili, pratik ve ehliyetli müdahaleler sunmaktadır. Uzman yazarlar bu yaş gurubuna özgü problemlerin değerlendirilmesi ve tedavi edilmesi için ön saflarda yer alan klinisyenler ve danışmanlar için doyurucu bilgi ve araçlar sağlamaktadır.

Okul-Çağı Çocukları Terapisi, hem yaratıcılığı hem de esnekliği cesaretlendirerek; gelişimsel sorunların ve hiperaktivite, depresyon, anksiyete, obsesyon, kompılsiyonlar, fobiler, yeme bozuklukları ve travma ilişkili problemlerin tedavisi üzerine somut önerilerde bulunmaktadır.

Elinizdeki kitap altı-oniki yaş arasındaki çocukların tedavisindeki zorlukları çözmede çok yararlı bir rehber olacaktır.

Dizi Önsözü

"Bu kitapları okumak, yaptığınız işte daha iyi olmanızı sağlayacaktır. Klinik örneklerle, somut öneriler kombine edilerek yalnızca ne yapılacağının değil, nedeninin de anlaşılmasına olanak verilmektedir. Bu dizi psikoteröpatik ve psikiyatrik teknikler üzerine yeni standartlar getirerek açık ve ustaca yazılmıştır.

Bu dizinin hedefi en yaygın karşılaşılan klinik vakalara yönelik tedavi tekniklerinde en iyi açıklamaları sunmaktır.

Bu dizide en yeni ve yararlı klinik araştırmalar ele alınsa da vurgular, terapinin pratik tekniği üzerinedir.
Niyetimiz okuru etkilemek, büyülemek yada gizli akademik tartışmalara dipnot koymak değildir.
Bunun yerine her bölüm pratik içindeki klinisyene pragmatik değer taşıyan bir temelsunmak üzere tasarlanmıştır.

Gerçekten de genel editör ve bölüm yazarları olarak amacımız tekdir. Hastalarımızın hayatlarına önemli acil ve somut katkılar yapmak.

Irvin D. Yalom Kitapları
24,07 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756435335
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 270
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Editör: Hans Steiner
Çevirmen: Yeşim Özkardeşler Şallı
Ağırlık: 270
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.