Okul-öncesi Çocuklarının Terapisi

Irvin D. Yalom

Kitap Açıklaması

Doğumdan beş yaşına kadar olan çocukların klinik tedavisi üzerine odaklanmış olan Okul Öncesi Çocuklarının Terapisi, önemli araştırmacılar ve öncü klinisyenler grubu tarafından yazılmıştır. Bu pratik kaynak; otizm, zihinsel gerilik, suistimal ve ihmal gibi ciddi problemlerin değerlendirilmesi ve tedavisinde gerekli bilgi ve araçları sağlamaktadır. Ayrıca yazarlar, beslenme bozuklukları, bağlanma bozuklukları, uyku problemleri, tuvalet eğitimi ve cinsiyet problemleri gibi yaygın davranışsal problemler için spesifik müdahaleler sunmuşlardır.

Bu kitap da, dizinin çocuklar üzerine yazılmış olan diğer iki kitabı Okul Çağı Çocuklarının Terapisi ve Ergenlik Çağı Terapisi'nde olduğu gibi büyük bir duyarlılık ve titizlikle hazırlanmış; bu erken, kritik yıllar sırasında çocukların tedavisinde zorlukları göğüslemek için vazgeçilmez bir rehberdir.

"Hans Steiner, yaşamın erken yıllarındaki klinik problemlere dikkat çekmekte gösterdiği bu önemli çabadan dolayı her türlü övgüyü hak etmektedir. Steiner, elinizdeki kitapta, ilk beş yılın önemli gelişimsel ve klinik problemlerini anlatan ve örnekleyen bir grup seçkin klinikyeni bir araya getirmiştir. Küçük çocukları yetiştiren, değerlendiren ve tedavi eden herkes, bu mükemmel kaynakta çok şey bulacaktır."

- Charles H. Zeanah., M.D. / Louisiana Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi

Irvin D. Yalom Kitapları
24,07 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756435359
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 272
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Editör: Hans Steiner
Editör: Irvin D. Yalom
Çevirmen: Şafak Çakmak Yeşilmen
Ağırlık: 270
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.