Okulöncesi Eğitiminde Oyun ve Hareket Etkinlikleri

İsmail Topkaya

Kitap Açıklaması

Okulöncesi eğitimi konusu, öncelikli olarak bu eğitimi verecek olan okulöncesi öğretmenleri ve öğretmen adaylarını ilgilendiren bir husustur.

Okulöncesi öğretmenlerinin ve öğretmen adaylarının alanları ile ilgili hedef kitleleri olan 36-72 (yeni düzenleme ile 36-66) aylık çocukların tüm gelişim özelliklerini biliyor olmaları elbette çok önemlidir. Ancak en az bunun kadar önemli diğer bir nokta da, söz konusu bu çocuklara yönelik öğretim becerileri yeterliliğine sahip olabilmektir.

Bu kitapta okulöncesi öğretmenlerinin ve öğretmen adaylarının, okulöncesi dönem çocuklarının psikomotor alana yönelik eğitimlerinde neleri, nasıl, nerede, ne zaman ve niçin gerçekleştirmeleri gereği somut olarak ifade edilmiştir.

Bilindiği üzere okulöncesi eğitimi, "okulöncesi eğitim programı" doğrultusunda planlanan ve her gün gerçekleştirilen sekiz farklı eğitim etkinliğinden oluşmaktadır. Bu eğitim etkinliklerinden birisi de "oyun ve hareket" etkinlikleridir. "Oyun ve hareket" etkinlikleri okulöncesi eğitim programında belirlenmiş olan psikomotor alan ile ilgili amaç ve kazanımlar doğrultusunda gerçekleştirilir.

Bu çalışmada, "oyun ve hareket" etkinliklerinin pedagojik boyutu yanında, somut etkinlik örnekleri ve uygulamalar yer almaktadır. Ve daha da önemlisi psikomotor alan ile ilgili eğitim etkinlikleri üretebilmeyi amaçlayan "programa geliştirme"
becerisi oluşturacak ipuçları ve argümanlar sunulmaktadır.

 İsmail Topkaya Kitapları

22,00 ₺ %8
20,24 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786051333281
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 166
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 166
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.