Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Olağanüstü Bir Gece

Olağanüstü Bir Gece

Stefan Zweig
İş Bankası Kültür Yayınları
1 kişi
Kidega'nın "Olağanüstü Bir Gece" Kitap Yorumu
Herşeyi olan bir adamın hiçbir şeyi olmayana yolculuğu... Her yolu deneyerek kendini arayan bir adamı konu alır bu öyküde Zweig. Muhteşem bir anlatımla duygu tasvirlerini, ruh çözümlemelerini okuyucuya en iyi şekilde aktarıyor. Zweig akıcı diliyle karakterin kendine yabancılaşmasını derinlemesine hissettiriyor. 'Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.' diyen yazar, insan zihnini ve duygularını merkeze alan betimlemeleriyle sizleri edebiyata doyuracak.

Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak “suç” işler. Böylece yeniden “hissetmeye” başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece aleminin son atıklarının arasına, “hayatın en dibindeki lağımlara” sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.

Stefan Zweig Kitapları
8,00 ₺ %38
4,99 ₺
Tedarik Süresi:
2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Phantastische Nacht
ISBN: 9786053326090
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım: Ocak 2018
Çevirmen: İlknur İgan
Stefan Zweig

Stefan Zweig Hakkında

Stefan Zweig Kimdir?Stefan Zweig 1881 yılında Viyana, Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Oyun yazarı, romancı, gazeteci ve biyografi yazarıdır. Babası varlıklı bir sanayici olan Stefan küçük yaşlard...

"Olağanüstü Bir Gece" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Rüya Akşit (19.07.2018)

  Olağan üstü bir gece kitabı Zweig'in en beğendiğim kitabı oldu.

 • Meriç Akar (19.07.2018)

  Çok okunanlar listesinde olduğu ve çevremde hep fazlaca olumlu yorumlar yapıldığı​ için beklentisini yüksek tuttum sanırım. Bana çok ilgi çekici gelmedi. Abartılacak kadar iyi bulmadım.

 • Ebru Bademci (09.07.2018)

  Genellikle kendimden bir parça bulduğum kitapları daha çok severim ve bu bir gerçek, Olağanüstü Bir Gece kitabını okumaya başladığımda biyografi kitabı okuyor gibi hissettim. Kitabımı bana kısa sürede kavuşturan Kidega'ya da ayrıca teşekkür ederim.

 • Şahnur Sarıoğlu (09.07.2018)

  Zweig okuyanlar iyi bilir karakter tahlillerinin muazzamlığını. Olağan üstü Bir gece kitabı sıradan kurgulara sahip ama anlatım dili harika.

 • Meriç Pekkan (04.07.2018)

  Her yolu deneyerek gerçek benliğine ulaşmaya çalışan bu adamın öyküsü hayli ilgimi çekmişti. Olağanüstü Bir Gece henüz yarılanmamış bir kitap olmasına rağmen fikirlerimi şimdiden yeni okurlar ile paylaşmak istedim.

 • Ogün Arslanoğlu (04.07.2018)

  Olağan üstü bir gece kitabı yarıya kadar okumaktan sıkıldıktan sonra kitap bir anda hızla akmaya başlıyor. Özellikle kitabın son sayfaları oldukça şaşırtıcı.

 • Ada Erez (25.06.2018)

  Zweig genellikle kitaplarında burjuva yaşamlarını sıklıkla konu alıyor. Ve gerçekten toplumsal açıdan bakıldığında zamanla nasıl çöktüklerini tahlil edebilme yetisine sahip. Olağanüstü bir gece kitabı da zweig'in harika kitaplarından biri.

 • Ferid Tanrıkulu (19.06.2018)

  Stefen Zweig yine psikolojik tahlilleri ile dolu dolu olan akıcı bir dille yazılan Olağanüstü bir gece kitabı yine beklentileri karşılayan bir eser olmuş

 • Çağan Alyanak (18.06.2018)

  Zweig'in Olağanüstü Bir Gece kitabı aslında oldukça sıradan bir hikayeye sahip ama anlatım dili ile muhteşem bir eser.

 • Ümran Türkyılmaz (11.06.2018)

  Stefan Zweig ile tanıştığım Olağanüstü Bir Gece kitabı olmuştu. Çok sevdiğim kitaplardan biridir.

 • Bartu Sarıoğlu (22.05.2018)

  Tam emin değilim ama gerçek bir insanın hayatının konusu işlenmiş bu kitapta. Bir savaşta ölen bir askerin masasının üstünde bulunan notları zweig altı saatte yazmış. Olağan üstü Bir gece kitabı bence Stefan Zweig eserleri içinde en asil olanı.