Olağanüstü Bir Gece

Modern Klasikler Serisi

Stefan Zweig
18 kişi
Kidega'nın Olağanüstü Bir Gece Kitap Yorumu
Her şeyi olan bir adamın hiçbir şeyi olmayana yolculuğu... Her yolu deneyerek kendini arayan bir adamı konu alır bu öyküde Zweig. Muhteşem bir anlatımla duygu tasvirlerini, ruh çözümlemelerini okuyucuya en iyi şekilde aktarıyor. Zweig akıcı diliyle karakterin kendine yabancılaşmasını derinlemesine hissettiriyor. 'Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.' diyen yazar, insan zihnini ve duygularını merkeze alan betimlemeleriyle sizleri edebiyata doyuracak.

Kitap Açıklaması

Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak "suç" işler. Böylece yeniden "hissetmeye" başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece aleminin son atıklarının arasına, "hayatın en dibindeki lağımlara" sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.Stefan Zweig Kitapları

8,00 ₺ %40
4,80 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Phantastische Nacht
ISBN: 9786053326090
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım:
Ebat: 125x20 cm
Çevirmen: İlknur İgan
Ağırlık: 80
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Çağlar Sehir (31.03.2020)

  Tatmin etmedi. Kimseye önermem.

 • Metehan Pirim (16.12.2019)

  Klasik bir Zweig kitabı,bitirene kadar elinizden bırakamıyorsunuz.

 • Nazlı İzdaş (09.10.2019)

  Bastırılmış bir çocukluk ve bir anda sahip olunan koca bir servet sonrasında yaşanan boşluk . Her şeye sahip olup ta hiç boşluğunda yaşamak . Bir gece de yaşanan bütün duygu değişimleri ve kendini bulma hali .

 • Ümit TÖREMİŞ (19.12.2018)

  akıcı ve sade dile sahip bir kitap anlattığı hikayeyide beğendim.kısa bir kitap, hemen 1-2 günde bitecek tarzda.Enpara kampanyasındaki 30 tl limiti doldurma için almıştım :)

 • esma koç (30.10.2018)

  sürükleyici bir kitap tavsiye ederim.