Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Olağanüstü Bir Gece

Olağanüstü Bir Gece

Stefan Zweig
İş Bankası Kültür Yayınları
Kidega'nın "Olağanüstü Bir Gece" Kitap Yorumu
Herşeyi olan bir adamın hiçbir şeyi olmayana yolculuğu... Her yolu deneyerek kendini arayan bir adamı konu alır bu öyküde Zweig. Muhteşem bir anlatımla duygu tasvirlerini, ruh çözümlemelerini okuyucuya en iyi şekilde aktarıyor. Zweig akıcı diliyle karakterin kendine yabancılaşmasını derinlemesine hissettiriyor. 'Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.' diyen yazar, insan zihnini ve duygularını merkeze alan betimlemeleriyle sizleri edebiyata doyuracak.

Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak “suç” işler. Böylece yeniden “hissetmeye” başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece aleminin son atıklarının arasına, “hayatın en dibindeki lağımlara” sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.

Stefan Zweig Kitapları
8,00 ₺ %39
4,88 ₺
1 günde kargoda
20 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Phantastische Nacht
ISBN: 9786053326090
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım Tarihi: Ocak 2018
Çevirmen: İlknur İgan
Stefan Zweig

Stefan Zweig Hakkında

Stefan Zweig Kimdir?Stefan Zweig 1881 yılında Viyana, Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Oyun yazarı, romancı, gazeteci ve biyografi yazarıdır. Babası varlıklı bir sanayici olan Stefan küçük yaşlard...

"Olağanüstü Bir Gece" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Bartu Sarıoğlu (22.05.2018)

    Tam emin değilim ama gerçek bir insanın hayatının konusu işlenmiş bu kitapta. Bir savaşta ölen bir askerin masasının üstünde bulunan notları zweig altı saatte yazmış. Olağan üstü Bir gece kitabı bence Stefan Zweig eserleri içinde en asil olanı.