Olağanüstü Kitlesel Yanılgılar ve Kalabalıkların Çılgınlığı Karışıklığın Karmaşası

Charles Mackay

Kitap Açıklaması

Bu kitap ticari hileler ve kitle davranışlarının finansal piyasalarüzerindeki kimi zaman neşelendiren, kimi zaman kahreden etkisinikeşfetmek için, iki ebedi yatırım klasiğini birbiriyleilişkilendirmektedir. Olağanüstü Kitlesel Yanılgılar ve KalabalıklarınÇılgınlığı & Karışıklığın Karmaşası, bizi 1834'deki LaleÇılgınlığı'ndan lalelerin altından daha yüksek fiyata alınıpsatıldığı dönem– alıp, 1720'deki South Sea "balonu"na ve ötesinegötürmektedir.Menkul kıymet uzmanı Martin S. Fridson, ilginç,eğlendirici ve kesinlikle entrikacı bir geçmişe yapacağınız yolculukta, size rehberlik etmektedir.

"Yatırım Üzerine Yazılmış En İyi On Eser Arasında" - Financial Times"

Piyasa insanı şaşırtmaktan ve elindeki avucundakini almaktan aslavazgeçmez. Bu iki saygın eser, menkul kıymetler piyasası üzerineyazılmış en değerli kitaplar listesinin vazgeçilmezleri arasında yeralmaya, yatırımcılar da onlara inanmaya devam etmektedir.

"-Martin S. Fridson'ın Sunuş Yazısından"

Kitle psikolojisi ve dolayısıyla finansal piyasalar üzerine yazılmışen önemli kitap. Piyasaları öğrenmek isteyenler ve insandavranışlarının uç boyutlarıyla ilgilenen herkes, bu kitabı mutlakaokumalı!

-Ron Insana, CNBC

"‘Olağanüstü' ile ‘Çılgınlık'ı birbiriyle ilişkilendirmenin sonucundaortaya, olağanüstü bir çılgınlık çıkmamış. Tam tersine kitap,kalabalığı takip etmenin tehlikerini çağdaş yatırımcının zihnine büyükbir açıklıkla yerleştiriyor."

-Greg Heberlein, The Seattle TimesCharles Mackay Kitapları

29,63 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799757132614
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 271
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Ali Perşembe, Levent Cinemre
Editör: Hakan Feyyat, Martin S. Fridson
Ağırlık: 313
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.