Öldürme Suçları

Açıklamalı - Örnekli - Notlu - İçtihatlı - Gerekçeli

Mustafa Arslantürk

Kitap Açıklaması

Bütün (külliyyen) öldürme suçları belirtilmiştir. Bu kapsamda;

Öldürme suçları bağlamında genel hükümler-kavramlar-cezalar-suçun bilumum unsurları belirtilmiştir.
Öldürme suçları olarak basit ve bilinçli taksirle öldürme, kasten öldürme, olası kastla öldürme, ihmalen öldürme, intiharen öldürme, yaralama neticesi öldürme ve yardım ve yardım yükümlülüğünün yerine getirilmemesi suretiyle öldürme suçları açıklanmıştır.

Nitelikli haller olarak, yakın akrabaya, çocuğa, kamu görevlisine, hamile kadına karşı, tasarlayarak, işkenceyle, infialle, suçtan kurtulmak gayesiyle, kan gütme ve töre saikiyle öldürme suçları tek tek açıklanmıştır. İşkence neticesi öldürme, cinsel saldırı sonucu öldürme, istismar sonucu öldürme ve terör amacıyla öldürme suçları ile Cumhurbaşkanına suikast suçları ayrı ayrı açıklanmıştır.

Öldürme suçlarının maddi aleme yansıyış şekilleri olarak teşebbüs, iştirak, azmettirme, yardım, tahrik, görevli mahkeme müeyyide, zamanaşımı, vs, durumları işlenmiştir. Bütün bunlara dair uygulamadan somut maddi adli vakıalardan örnekler verilerek cezai uygulamalar yansıtılmıştır. Son bölümde ise öldürme suçlarına münhasır olmak üzere kısaca suçun sübutu, soruşturma ve kovuşturma, kamu davası, iddia ve mütaalaa ile yine somut maddi adli olaylardan esinlenerek öldürme suçlarına münhasır olmak üzere özellikle ve orijinal savunma yöntemleri belirtilmiştir.Mustafa Arslantürk Kitapları

90,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051466118
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 614
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Ağırlık: 614
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.