Ölü Deniz Parşömenleri Gerçeği

Michael Baigent, Richard Leigh
Nokta Yayınları

Ölü Deniz Parşömenleri 1947-1956 yılları arasında Kudüs’ün 30 km. doğusundaki mağaralarda bulunmuştu. Şimdi Kutsal Kan Kase’nin yazarları Michael Baigent ve Richard Leigh, ‘yirminci yüzyılın en büyük akademik skandalı’ olarak adlandırılan ve on dokuzuncu yüzyıla kadar gizlenen ve yakın zamana kadar bütün dünyanın gözünden uzak tutulan İbranice ve Arami dillerinde yazılmış, sekiz yüz sayfalık belgenin dörtte üçten fazlasının nasıl ve neden gizlendiğini gözler önüne seriyorlar.

Yaptıkları sayısız görüşmeler, tarihi analizler ve gerek konu hakkında bugüne kadar yayınlanmış, gerekse yayınlanmamış materyal üzerinde yaptıkları titiz araştırmalar sonunda, yazarlar bilim adamları arasındaki şiddetli çekişmenin gerçek nedenini gözler önüne seriyorlar.

Bu belgeler Hristiyanlığın kökenleri ile ilgili yeni açıklamalar getirdiği gibi, Yeni Ahit’in yepyeni ve oldukça dikkat çekici bir uyarlamasını da gözler önüne seriyor. Ölü Deniz Parşömenleri Gerçeği, yirminci yüzyılda yaşanan dini skandalın arkasındaki gerçek hikayeyi anlatan sansasyonel bir çalışma.

Michael Baigent Kitapları
13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789759146122
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 239
Basım: Aralık 2005
Ebat: 13,5x20 cm
Editör: Tanıl Yaşar
Çevirmen: Sakıp Murat Yalçın

Michael Baigent Hakkında

Michael Baigent, Diğer İnançlar, Din & Mitoloji, Dinler Tarihi kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Mabet...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.