Önce İman

M. Sadık Faruki
Nun Yayıncılık

Kat'iyyen bil ki Hilkatin en yüksek gayesi ve fıtratın en yüce neticesi imanı billahtır. Ve insaniyetin en ali mertebesi ve beşeriyetin en büyük makamı imanı billah içindeki marifetullahtır. Cinnü insin en parlak saadeti ve en tatlı nimeti o marifetullah içindeki muhabbetullahtır. Ve ruhu beşer için en halis sürur ve kalbi insan için en safi sevinç o muhabbetullah içindeki lezzeti ruhaniyedir.

Bu eser iman derslerinde işlenen bazı konuların derlenmesinden teşekkül etmiştir. Dünyada ihmali ötede telafisi imkansız neticeler verecek bazı hakikatlerin önem sırasına göre arzetmek düşüncesi başlangıç noktamız olmuştur.

Dünya ve ahiret hayatının saadeti yalnız imandadır. Evet 'İki cihanın ve iki hayatın medarı saadeti yalnız imandır. İman saadet anahtarı marifet ise terakkiyatın miftahıdır. İmansızlık insanı saadete götüremeyeceği gibi marifetsizlik de insanı terakkiye götürmez. Gittiğini zannedenler insanlığın başına bela olmaktan başka bir şey olmamışlardır.

M. Sadık Faruki Kitapları
9,00 ₺ %28
6,48 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786055346270
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 180
Basım: Eylül 2017
Ebat: 13,5x20 cm

M. Sadık Faruki Hakkında

M. Sadık Faruki, Deneme, Diğer, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Dervişlerin Gözdesi, Dua Burc...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.