Optisyenin Atölye Becerileri

Naki Kaya

Kitap Açıklaması

Optisyenlik müesseselerinden çerçeve ve cam üreticilerine, malzeme tedarikçilerinden cihaz teknik servislerine kadar uzanan geniş bir hizmet ağına sahip olan optik sektörü, dünya üzerinde milyonlarca insanın yaşam kalitesini yükseltmek için büyük uğraşlar vermektedir.

Global düşünüldüğünde; dünya üzerinde ortalama iki milyon insanın presbiyopi kusurundan muzdarip olduğu, milyonlarca insanın hayatlarında bir kez dahi göz muayenesine gitmediği veya gidemediği, mevcut refraksiyon kusurunun farkında olmadığı için bir ömür yaşam kalitesi düşük seviyelerde yaşayan milyonlarca insanın olduğu gerçeği optisyenlerin ne derece büyük bir toplumsal sorumluluğa sahip olduğunu açıkça göstermektedir. Tüm mesleklerde olduğu gibi optisyenlik mesleğinin de bir dizi etik kuralları mevcuttur. Bu etik kuralların başında ticari kaygılardan ziyade optisyenliğin sağlık sektörünün bir parçası olması bilincinde olmak vardır.

Bu kitabın içeriğinde optisyenlerce bilinmesi elzem olan bilgiler yer almaktadır.

Bu kitap yedi bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde temel bilgiler, ikinci bölümde gözlük mercekleri, üçüncü bölümde kontakt lensler, dördüncü bölümde optisyenlik atölyesinde kullanılan temel araç ve gereçler, beşinci bölümde çerçeveler, altıncı bölümde gözlük montaj teknikleri ve yedinci bölümde optisyenlik hakkında kanun ve yönetmelikler bulunmaktadır.85,00 ₺ %10
76,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tıp, Bilim
ISBN: 9786257294171
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.