Öpülesi İzler

Büyükler Yolunda

Muhsin Abay

Kitap Açıklaması

2000'li yıllar dünyada "İslamofobi"nin sistemli olarak körüklendiği, iftiraların üretildiği, Müslümanların her bahaneyle horlandığı yıllar olmuştur. İftira ve aşağılama artan bir hızla devam etmektedir. Dahası Müslüman denilen ülkelerin halkları da hasım gruplar halinde parçalanmış, birbirleriyle savaşmaktalar. Oyun böyle kurulmuş, küresel istismar düzeni böyle işliyor. Bu istismar ve hegemonya projesinin iki ana amacı var:

Birincisi: İslam Ülkelerini kendi içlerinde ve aralarında çatıştırarak, mecalsiz tutup, kaynaklarını sömürmek.

İkincisi daha sinsi ve tehlikeli: İslamı doğrudan yok edemeyeceklerini bildikleri için mezhepsizlik, selefîlik gibi dolaylı yollardan girip, aslını bozarak, içini boşaltarak, kendi ürettikleri sahtesini İslam diye tedavüle koymak.

Oyuna gelip yok oluşa sürüklenmemek için, inancımızın düzgün, ibadetlerimizin mezheb(ler)e uygun olması lâzımdır. 15 asırdır İslam alimleri ve veliler yaşayışları ile eserleri ve nasihatleri ile "Sırat-ı Müstekim" i anlattılar.

"Öpülesi İzler" o büyüklerden bazılarının kabirlerini ziyaret vesilesiyle eserlerinden, yollarından bahsediyor. Onlardan hareketle, Fahr-i Kainat Peygamber Efendimize (sallallahü aleyhi ve sellem) ulaştıran kutlu güzergahı tarif ediyor…14,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058383302
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 336
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Ağırlık: 336
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.