Çalışma ve iş yaşamıyla ilgili olan, bu konuda bilgisini artırmak, konulara bakış açısını genişletmek ve uygulamalarını analiz edip geliştirmek isteyen herkesin yararlanabileceği bu kitap, dört ana başlık altında toplanmıştır. Birinci bölümü oluşturan giriş bölümünde, örgütsel davranış, genel hatlarıyla ele alınmaktadır. Örgütsel davranış kavramı, ilgili olduğu diğer alanlar ile örgütsel davranışı bekleyen zorluklar ve fırsatlar incelenmiştir. İkinci bölüm birey konusunda odaklanmıştır. Davranışın oluşmasında etkili olan, algılar, duygular, tutumlar, kişilik ve değerler ile öğrenme ve motivasyon gibi bireysel süreçler ele alınarak konular derinlemesine ele alınmıştır. Üçüncü bölüm ise grubun birey davranışına olan etkisi ve grup davranışlarına ayrılmıştır. İletişim, liderlik, çatışma ile güç ve politikalar bu bölümde incelenmiştir. Dördüncü ve son bölüm olan örgüt sistemi bölümünde ise, örgüt yapısının temelleri, örgüt kültürü, insan kaynakları politikaları ve uygulamaları ile örgütsel değişim ve stres konuları işlenmiştir.

Kapsamlı örnek olaylarla zenginleştirilen kitap, her bölümde yer alan uygulama soruları, konuyla ilgili güncel yazılar, uygulamalar ve örnek olaylar ile farklı görüşlere yer veren kıyaslama yazılarını içermektedir.

Uluslararası uygulamaların da yer aldığı bu kapsamlı kitap, hem öğrencilere hem de konuyla ilgili herkese yararlı bir kaynak olacaktır.

Stephen P. Robbins Kitapları
69,44 ₺ %8
63,88 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Akademik
Orijinal Başlık: Organizational Behavior
ISBN: 9786051331423
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 688
Basım:
Ebat: 22x28 cm
Editör: İnci Erdem Artan
Çevirmen: Hayat Ebru Erdost Çolak
Çevirmen: İlknur Özalp
Çevirmen: Gökçe Başbuğ
Çevirmen: Melek Tüz
Çevirmen: Güven Ordun
Çevirmen: Fatma Ayanoğlu Şişman
Çevirmen: Azmi Yalçın
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.